Şehit babasından yürek yakan söz

Şehit babasından yürek yakan söz.15003
  • Giriş : 16.04.2009 / 15:14:00

Muğla'nın Göktepe köyünde şehit babası Mustafa Şara'ya oğlunun şehit olduğu haberi dün gece yarısı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

'Bu vatan için dedem Çanakkale'de, oğlum Dicle'de şehit oldu'
Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Berkant Şara'nın Muğla'daki evinde yas var.

Diğer oğlu da Diyarbakır'da uzman çavuş olarak görev yapan Mustafa Şara, oğlunun şehit olduğu haberini alınca çok üzüldüğünü belirterek, ''Oğlum 10 yıldır Silahlı Kuvvetler'de görev yapıyor. Kardeşi ise 3 yıldır görev yapıyor. Şehit olan oğlum evli ve 3 çocuk babasıydı'' dedi.

-''DEDEM Çanakkale'DE ŞEHİT OLDU''-

Oğlu ile bir gün önce telefonla görüştüğünü anlatan Şara, ''Bana '3-4 günlüğüne göreve gidiyorum. Kendinize iyi bakın' diyerek adeta bizimle vedalaştı'' dedi.

''Dedem Çanakkale'de şehit olmuştu. Oğlum da bu vatan için Diyarbakır'da şehit oldu'' diyen baba Şara, sözlerine şöyle devam etti:

''Vatan sağ olsun. Allah devletimizi milletimizi korusun. Biri kız, üç çocuğumdan ikisi bu vatan için görev yapıyordu. Biri şehit oldu. Acımı anlatmaya kelimeler yetmez. Oğlumun adının köye yapılacak bir okula verilmesini istiyorum. Bu konuda kararı yine devletimiz verecek.''

Acı haberi alan şehit Şara'nın annesi Medine Şara ile kız kardeşi Nazik Kurt'u, yakınları güçlükle sakinleştirdi. Şehit annesinin gözyaşları içinde ''33 yıl gözümden sakındım vatan için şehit oldun'' diye ağladığı görüldü.

Şehit ailesinin evi Türk bayrakları ile süslenirken şehit babasının çiftçilik yaptığı öğrenildi.

Şehit Uzman Çavuş Şara'nın cenazesinin, uçakla Bodrum-Milas Havaalanı'na getirileceği, köyde cenaze töreni düzenleneceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*