Şehit babasını ilk ve son kez gördü

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

İsmail Yetişkin 15 günlük bebeğini göremeden şehit düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde, mayın patlaması sonucu şehit olan 3 jandarma eri ile Tunceli'de atış eğitimi sırasında seken kurşunla şehit düşen 2 piyade eri dün gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandı.

Şehit er İsmail Yetişkin için Afyonkarahisar'da cenaze töreni düzenlendi. Yetişkin'in 15 gün önce doğan kızı tabutu üzerine konulurken, yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Şehit ailelerinin evinden yükselen ağıtlar yürekleri dağlarken, cenaze törenlerinde teröre lanet okundu. Tunceli'de şehit düşen piyade er İsmail Yetişkin'in 15 gün önce dünyaya gelen kızı Nimet'i yakınları cenaze töreninde tabutunun üzerine koyarken, törene katılanlar gözyaşlarına boğuldu. Diyarbakır'da şehit düşen jandarma er Tanju Çankaya'nın annesi Zenen Çankaya haberi alınca sinir krizi geçirdi. Oğlunun askere gitmeden önce nişanlandığını söyleyen acılı anne, "Askerden sonra evlenecekti, oğlumun sevdası yarım kaldı. Yavrum ben öleydim de bu haberi almayaydım." diyerek feryat etti.

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi Kurşunlu köyü yakınlarında PKK tarafından yola döşenen mayının önceki gece patlaması sonucu şehit düşen jandarma er Tanju Çankaya, Emrah Çetin (21) ve Muharrem Yanlız için Diyarbakır 7. Kolordu Komutanlığı'nda tören dözenlendi. Basın mensuplarının alınmadığı törenin ardından cenazeler memleketlerine gönderildi. Tezkeresine 45 gün kala şehit olan Emrah Çetin, Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde, Tanju Çankaya, Ardahan'da toprağa verildi. Muharrem Yanlız'ın cenazesi de bugün memleketi Artvin'in Ilıca köyünde defnedilecek.

Tunceli'de şehit düşen piyade er Murat Taşar da Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı'nda toprağa verildi. Sinir krizleri geçiren şehit erin yakınlarını, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay İsmet Eroğlu teselli etti. Şehit er Taşar'ın, ailenin tek oğlu olduğu bildirildi. Şehit piyade komando er İsmail Yetişkin için de memleketi Afyonkarahisar'da cenaze töreni düzenlendi. Tören alanına omuzlar üzerinde getirilen şehit erin 15 günlük kızı Nimet Yetişkin ise törene katılanları gözyaşlarına boğdu. Şehit erin naaşı belde kabristanında defnedildi. Bu arada yaklaşık bir aydır teröristlerin kullandığı dağlık sınır kesimlere askerî yığınak yapan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin son 6 yılın en büyük operasyonunu başlattığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious