Şehit Başkomiser için tören düzenlendi

Şehit Başkomiser için tören düzenlendi.6239
  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Başkent'te önceki gün şehit edilen Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amir Yardımcısı Erkan Ataman için Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aranan bir zanlı tarafından göğsünden silahla vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan Başkomiser Erkan Atam için Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde bir tören düzenlendi. Törene, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, şehit polisin çalışma arkadaşları, annesi, ağabeyi ve diğer yakınları katıldı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da törene bir çelenk gönderdi.

İbn-i Sina Hastanesi morgundan alınan şehit polisin cenazesi Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Burada düzenlenen törende şehit polisin annesi ve ağabeyinin güçlükle ayakta durabildiği gözlendi. Şehit polisin çalışma arkadaşları da gözyaşlarını tutamadı.

Törende bir konuşma yapan Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, "O vazifesini her zaman doğru yaptı. Çalışma arkadaşları arasında örnek memurlardan biriydi. 11 tane takdirname belgesi almıştı. Görevinin bilincinde olan bir memurdu. " dedi.

Ercüment Yılmaz, kendilerinin de Erkan Atam'ın yolunda olduklarını, şehidin annesinin anneleri, abilerinin de abileri olduğunu söyledi.

Bekar olan Başkomiser Ataman'ın babasının da 1980 yılında görevi başında şehit olduğunu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious