Şehit Binbaşı Özyalçın için tören düzenlendi

Şehit Binbaşı Özyalçın için tören düzenlendi.10879
  • Giriş : 14.06.2007 / 11:51:00

Şehit olan Özyalçın için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hakkariİ’nin Yüksekova İlçesi yakınlarında PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan Kıdemli Piyade Binbaşı Murat Özyalçın için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi.

Tekirdağ Malkara’daki Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndan 20 gün önce geçici görevle Yüksekova 3’üncü Taktik Piyade Tümeni’ne bağlı Dağlıca Piyade Taburu’nda göreve başlayan Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın, dün saat 16.00 sıralırnda Dağlıca bölgesinde bir askeri birlikle yaya olarak operasyona gittiği sırada, pusu kuran teöristler, yola döşedikleri mayını uzaktan kumandayla patlattı. Mayının patlaması sonucu Kıdemli Binbaşı Özyalçın şehit olurken, 2 er de yaralandı. Yaralılar, Yüksekova Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Evli 3 çocuk babası olan şehit Kıdemli Binbaşı Özyalçın içi bugün saat 09.30’da Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene Hakkari Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu, Yüksekova 3'üncü Taktik Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Yurdael Olcan, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Azmi Utkan Cinek, Emniyet Müdürü Cavit Çevik ve subaylar katıldı.

Törenin ardından şehit Kıdemli Binbaşı Özyalçın’ın cenazesi helikopterle Van’a, buradan da toprağa verilmek üzere İstanbul’a gönderildi.

ŞEHİT CENAZESİ VAN'DAN UĞURLANDI

Hakkari’den helikopterle Van’a getirilen Şehit Kıdemli Binbaşı Murat Özyalçın’ın cenazesi, THY’nın tarifeli saat 11.30’teki Van-İstanbul uçağı ile İstanbul’a uğurlandı. Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı’na inen helikopterden alınan Binbaşı Özyalçın’ın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu, ambulunsa konularak Van Ferit Melen Havalimanı’na getirildi. Şehit Binbaşı’nın tabutu burada da bir süre askerlerin omuzlarında taşındıktan sonra THY’nin tarifeli Van-İstanbul uçağıyla İstanbul’a uğurlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious