Şehit binbaşının annesi fenalaştı

Şehit binbaşının annesi fenalaştı.11656
  • Giriş : 20.11.2008 / 09:31:00
  • Güncelleme : 20.11.2008 / 09:32:08

Ağrı'nın Cumaçay köyü Sinek yaylası mevkiinde çıkan silahlı çatışmada şehit düşen Binbaşı Süleyman Can'ın ölüm haberini alan anne Semahat Can, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavi edilen anne Can, tekrar evine gönderildi.

Ağrı'ya 40 kilometre uzaklıkta bulunan Sinek yaylası mevkiinde arazi taraması yapan güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan silahlı çatışmada binbaşı Süleyman Can şehit oldu. Çatışmada bir uzman çavuş ile 4 er yaralandı. Akşam saatlerinde oğlunun şehit haberini alan ve baygınlık geçiren anne Semahat Can Ege, Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan tedavi ile sağlık durumu düzelen anne Can, ambulansla evine gönderildi. Evli ve bir çocuk babası olan şehit binbaşının Hollanda'dan emekli olan babası Basri Can'ın ise 2003 yılında pankreas kanserinden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Babasının memleketi olan Samsun'un Çarşamba ilçesinde dünyaya gelen Binbaşı Süleyman Can, İzmir'in Menemen İlçesi'nde ilk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra İstanbul Harp Akademisi'nde eğitim gördü. Şehit Binbaşı Süleyman Can'ın 3 kardeşinden biri olan kardeşi Birol Can'ın Kocaeli'de Teğmen olarak görev yaptığı, diğer kardeşlerden Tülay'ın Hollanda'da polis olduğu, Engin isimli kardeşinin ise İzmir Organize Sanayi Bölgesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Şehit binbaşının cuma günü Ankara'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*