Şehit binbaşının annesi komaya girdi!

Şehit binbaşının annesi komaya girdi!.6614
  • Giriş : 03.06.2008 / 23:35:00
  • Güncelleme : 03.06.2008 / 23:39:43

Şehit binbaşının annesi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Van'ın Başkale İlçesi'nde asker sevkiyatı sırasında bindikleri sivil minibüsün şarampole yuvarlanması sonucu Uzman Çavuş İhsan Kaya ile birlikte şehit olan 38 yaşındaki Binbaşı Fikret Aksungur'un Konya’nın Ereğli İlçesi’ndeki babaocağına ateş düştü. 2 kardeşi de asker olan ve 10 gün önce ailesini ziyaret ettiği öğrenilen şehit Binbaşı Aksungur'un kalp hastası olan annesi Gülizar Aksungur acı haberle birlikte fenalaşıp hastaneye kaldırıldı.

Van'ın Başkale İlçesi'nde meydana gelen Trafik Kazası sonucu şehit olan 38 yaşındaki Binbaşı Fikret Aksungur'un Konya'nın Ereğli İlçesi'nde bulunan babaevine ateş düştü. 70 yaşındaki babası Ali Rıza Aksungur, evinin bahçesinde baş sağlığı için gelenleri kabul ederken, "5 tane oğlum vardı. Biri şehit oldu, 4'ü kaldı. Onlar da vatan için hazır. Ben bile hazırım. Yeterki vatan sağolsun." dedi.

BİR HAFTA ÖNCE OĞLUYLA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Türk bayraklarıyla donatılan evinde komşularının ve yakınlarının başsağlığı ziyaretlerini kabul eden baba Ali Rıza Aksungur, oğlunun 10 gün önce Ereğli'ye geldiğini ve kendisi ile görüştüğünü belirterek, "Geldiği gün 'Seni Ankara'ya götüreyim, gezelim. Dönüşte de seni bırakıyım.' demişti. Ama annesi ve kızım rahatsızdı. 'Oğlum ben gelmeyim' dedim. O da kabul etti. Ankara'ya geri döndü. 2 gün sonra tekrar Ereğli'ye geldi. Bırakmadım bir gün kalmasını sağladım. Beraber çarşıya gittik. Pazar yerinden bir şeylar aldık. Kapının önüne geldiğimizde içeriye girmemesini yola çıkmasını istedim ve gönderdim." dedi.

VATAN İÇİN BENDE HAZIRIM

2 gün öncede yine oğlu ile telefonla görüştüğünü belirten baba Ali Rıza Aksungur, "Görev yerine gitmek için Van'da karakolda beklediğini söylemişti. Daha sonra kaza geçirip şehit olduğu haberini aldık " diye konuştu. 2 kızı 5 oğlu olduğu öğrenilen baba Ali Rıza Aksungur, "Çocuklarımdan 3'ü askeriyede, 2'si öğretmen, 1 tanesi sağlık memuru, diğeri de Bağ-kur'da memur olarak çalışıyor. Oğullarımdan 1 tanesi şehit oldu. 4'ü kaldı.Onlar da vatan için hazır. Ben bile hazırım. Yeterki vatan sağolsun. Allah devletimize zeval vermesin." dedi.

ANNESİ YOĞUN BAKIMDA

Diğer taraftan kalp hastası olan ve geçirdiği Trafik Kazası sonrası bir süre önce beyninden ameliyat olduğu öğrenilen 65 yaşındaki anne Gülüzar Aksungur'un oğlunun şehit haberini aldıktan sonra rahatsızlanarak Ereğli Devlet Hastanesi'nde yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı öğrenildi. Anne Gülüzar Aksungur'un dün akşamdan beri hastanede kontrol altında tutulduğu bildirildi.

ŞEHİT EVİNE ZİYARETÇİ AKINI

Şehit Binbaşı Fikret Aksungur'un Ereğli İlçesi'ndeki babaevi baş sağlığı için gelenlerin akınına uğradı. Baba Ali Rıza Aksungur, baş sağlığı ziyaretlerini kabul etti. Komşuları da Ali Rıza Aksungur'a destek verirken, "Şehitlik mertebesinin kimseye nasip olmaz. Allah herkese bu mertebeyi tattırsın" diye konuştu. Şehit Binbaşı'nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapan kardeşi Astsubay Bülent Aksungur, bedensel özürlü olan ve tekerlekli sandalyede bekleyen oğlu Mertcan'ın yanında cep telefonu ile konunuşarak kardeşinin cenazesi ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Şehit Binbaşı'nın Gaziantep'in Islahiye İlçesi'nde görev yaparken tayininin Hakkari Çukurca İlçesi'ne çıktığını söyledi. Bu arada belediyenin hopörlerinde de Binbaşı Fikret Aksungur'un şehit olduğu ve yarın defnedileceği haberi Ereğlililere duyuruldu.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit Binbaşı'nın eşi Fatma Aksungur'un sağlık ocağında hemşire olarak görev yaptığı öğrenildi. 7 yaşında Bengisu ve 12 yaşında Merve isminde 2 çocuğu olan şehit Binbaşı Fikret Aksungur'un yarın öğle namazının ardından Ereğli Fatih Camisi'nde cenaze namazının kılınacağı ve Meydanbaşı Şehitler Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious