Şehit Binbaşı'nın cenazesine Cumhurbaşkanı Gül de katıldı

Şehit Binbaşı'nın cenazesine Cumhurbaşkanı Gül de katıldı.18014
  • Giriş : 26.04.2008 / 20:30:00

Şırnak'ta, terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen için Kocatepe Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Törene, Türkmen'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, çok sayıda üst düzey komutan ve askeri personel ile vatandaşlar katıldı.

Törene katılan protokol, cami avlusunda yerini alan Türkmen'in eşi Çağla Türkmen ile babası Raif ve annesi Mükerrem Türkmen'e taziyelerini iletti.

Türkmen için ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı.

Namazın ardından tören birliğinin omuzlarında top arabasına konulan Türkmen'in cenazesi, daha sonra cenaze aracına nakledildi.

Cenaze aracının protokolün önünden geçişi sırasında Türkmen'in kızı Ceren Türkmen, asker selamında durdu. Türkmen'in 5 yaşındaki oğlu Doruk ise yakınlarının omuzlarında cenaze aracının geçişini izledi.

Türkmen'in cenazesi, Bursa'nın Mudanya ilçesinde yarın toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious