Şehit Çavuş'un evine ateş düştü

Şehit Çavuş'un evine ateş düştü.16264
  • Giriş : 07.11.2007 / 14:36:00

Tunceli'de şehit olan uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in baba evinde yas var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tunceli'deki terörist saldırıda şehit olan uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek'in Kırşehir'in Kaman ilçesindeki baba evinde yas var.

Şehit Şimşek'in babası Süleyman Şimşek'in ilçedeki evi, acı haberi alan yakınları ile doldu. Baba Süleyman Şimşek, yakınlarına ''Bir oğlum var, vatan için gerekirse o da şehit olsun. Vatan sağolsun'' dedi.

Anne Aysel Şimşek ise kendisine verilen sakinleştirici ilaçların etkisiyle güçlükle ayakta durabiliyor. Ankara'daki Jandarma özel Harekat Komutanlığında görevliyken yaklaşık 4 ay önce geçici görevle Tunceli'ye giden Şimşek'in buradaki görevinin bitmesine 15 gün kala şehit olduğu öğrenildi. Birkaç gün önce baba evini arayan Bahtiyar Şimşek'in teröristlerle çatışmalarda bazı arkadaşlarının şehit olduğunu, kendilerinin de teröristlerle sık sık sıcak temas kurduklarını söyleyerek ''Hakkınızı helal edin'' dediği öğrenildi. Şimşek'in, ayrıca en yakın arkadaşı Tuncay Dündar'e cep telefonundan ''Biz vatan için dağlarda savaşıyoruz. Siz de boş durmayın. Bayrağınızı alıp sokaklarda tepkinizi gösterin'' şeklinde mesaj gönderdiği kaydedildi.

Tunceli'nin Mazgirt ilçesi Yukarı Çanakçı köyü kırsalında karşılaşılan bir grup teröristle çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Bahtiyar Şimşek şehit olmuş, 1'i kadın 3 terörist de silah ve teçhizatlarıyla birlikte ölü ele geçirilmişti. Evli ve 2 çocuk babası Şimşek cenazesi yarın Kaman'da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious