Şehit cenazelerinde terör lanetlendi

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

Hakkari'de şehit olan Jandarma Er Emrah Yiğit için Kocatepe Camii'nde askeri tören düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Anne Elif Yiğit ve baba Emrah Yiğit'in zorlukla yatıştırıldığı törende, terör örgütü PKK'ya tepki yağdı. Törende, şehit yakınları Lübnan'a asker gönderilmemesi için de slogan attı.
Hakkari- Yüksekova'da şehit olan Jandarma Er Emrah Yiğit için Kocatepe Camii'nde askeri tören düzenledi. Cenaze törenine, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral İlker Başbuğ, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Ankara Emniyet Müdürü Ercümen Yılmaz, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve şehit yakınları katıldı.

Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından, Yiğit'in naaşı askeri törenle top arabasına kondu. Törende şehidin annesi Elif Yiğit ve babası Emrah Yiğit, yakınlarının yardımıyla zorlukla ayakta durabildi. Anne Elif Yiğit sık sık, "Şehit anasayım", "Silahını getirin ben kurutayım" diyerek gözyaşı döktü.

Törende terör örgütü PKK'ya da tepki vardı. Şehit yakınları, naaşın Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilmek üzere askeri araca konmasının ardından "Allah belanı versin PKK", "PKK kahrolsun", "PKK'yı temizlesin, hani nerede Başbakan" sloganları attı.

Lübnan'a asker gönderilmesine de karşı olan şehit erin yakınları, "Hiçbir yere asker gitmesin", "Lübnan'a asker göndermeyin", "Asker şehit olsun, hükümet sevinsin" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious