Şehit cenazesinde çirkin çarpıtma

Şehit cenazesinde çirkin çarpıtma.15263
  • Giriş : 26.02.2008 / 18:50:00

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, şehit Kara Pilot Üsteğmen Gürcan Ulucan'ın cenazesinde kendisine türban uyarısı yapıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Üsteğmen Gürcan Ulucan'ın cenazesi, Karşıyaka Beşikçioğlu Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Kadifekale Hava Şehitliği'nde toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında şehit babası Özcan Ulucan, kendisine taziyeye gelen Oktay Vural'a, "Onaylayarak bu işler böyle gitmez. Kendinize gelin, kendinize gelin. Başka bir şey demiyorum." şeklinde konuştu. Bu ifadeler bire bir kamera kayıtlarında da yer aldı.

Ancak Hürriyet'in internet sitesinde bu uyarıyı 'türban'la ilişkilendirilerek, "Türbanı onaylayarak bu işler böyle gitmez." şeklinde yayınlandı. Devletin resmi ajansı olan Anadolu Ajansı'nda da türbanla ilgili ifade yer almadı. Anadolu Ajansı konuyu şu cümlelerle haberleştirdi: "(Sizden tek bir şey istiyorum, kendinize gelin) dedi. Baba Ulucan, bunu birkaç kez tekrarladı." Cenazeyi takip eden bazı gazeteciler de türbanla ilgili bir uyarı duymadıklarını ve kayıtlarında böyle bir ifade olmadığını belirttiler.

Konuyla ilgili sorularımızı cevaplayan Milletvekili Oktay Vural, şehit cenazesinin bile türbana alet edilmek istenmesine tepki gösterdi. MHP Milletvekili Vural, şehit babasının kesinlikle türbanla ilgili bir uyarıda bulunmadığını söyledi. Taziyede bulunduğu şehit babasının kendisinden parlamentoda olup bitenlere karşı daha dik durmalarını istediğini belirten Vural, "Konuşması sırasında ağzından başörtüsüyle ilgili bir şey çıktığını ben duymadım. Parlamentoda olanlara karşı daha dik olmamızı isteyerek beklentilerini ifade etti. Bizden beklentileri yüksek." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious