Şehit cenazesinde Kürtçe ağıtlar yakıldı

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Şehit erin cenaze töreninde Kürtçe ağıtlar yakılarak teröre lanet okundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde operasyondan dönen askeri konvoya terör örgütü PKK üyelerince açılan ateşte şehit olan Jandarma Komando er Özsan Vural ve Hüseyin Özdemir'in cenazesi, Mersin'de düzenlenen törenle gözyaşları arasında toprağa verildi.

2 şehidin cenazesinde 250 metre bayrak açan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi üyeleri, terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar attı.

Cenazeler ile birlikte Muğdat Camisi'ne gelen aileler ağıtlar yaktı. Hüseyin Özdemir'in halası Meryem Özdemir Kürtçe ağıt yakarken, anne Menşure Özdemir, fenalık geçirerek bayıldı.

Diğer şehit Özsan Vural'ın annesi Sultan Vural ise fenalaşınca askerler ellerinde ki kartonlarla anneyi serinletmeye çalıştı. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazından sonra kılınan namazın ardından, şehit cenazeleri, askerlerin omuzlarında top arabasına taşındı. Daha sonra cenaze aracına konulan cenazeleri, Mersin Büyükşehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Törende 250 metrelik dev Türk bayrağı açan grup, yürüyüş yapmak isteyince, olaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi üyelerinden oluşan 100 kişilik bir grup Türk bayrağı açarak Muğdat Camisi'nden Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'na doğru yürüyüşe geçti. Polis yürüyüşe geçen grubu engelleyince kısa süreli arbede yaşandı. Grup daha sonra olaysız şekilde bayrağı toplayarak yürüyüşe son verdi.

Muğdat Camii'nde düzenlenen törene, şehit yakınları, Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, vali yardımcıları, Akdeniz Bölge Kurmay Başkanı Kurmay Kıdemli Albay Tayyar Ertem, İl Jandarma Alay Komutanı Cahit Hüsrev Şen, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Akınsel, Emniyet Müdür Vekili Süleyman Ekizer ile çok sayıda askeri personel ve vatandaş katıldı.

Şehit er Hüseyin Özdemir için ayrıca cemevinde de cenaze töreni düzenlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious