Şehit cenazesinde teröre lanet

Şehit cenazesinde teröre lanet.14432
  • Giriş : 23.02.2008 / 17:52:00

Kuzey Irak'ta PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit düşen Komando Uzman Çavuş Yasin Keyvanoğlu, memleketi Çorum'un Sungurlu ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havayolu ile Van'dan Ankara'ya getirilen şehit Keyvanoğlu'nun cenazesi ambulans ile Sungurlu'ya götürüldü.

Cenaze töreninin yapıldığı Saat Kulesi meydanında toplanan binlerce kişi şehidi gözyaşlarıyla karşıladı. Şehit ailesi, çocuklarının Türk Bayrağı'na sarılı tabutunu görünce sinir krizleri geçirdi.

Keyvanoğlu ailesi yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Tören alanında toplanan kalabalık ''Vatan sana canım feda", "Kahrolsun PKK'' gibi sloganlar atarak terör örgütüne lanet okudu.

Törene şehit ailesi, akrabaları ve yakınlarının yanı sıra Çorum Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Çorum milletvekili Agah Kafkas, Murat Yıldırım, Ahmet Aydoğmuş, Cahit Bağcı, Jandarma Tokat Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kaya, 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Metin Temel, Amasya Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Küçükayan, Çorum Garnizon Komutanı Ufuk Tuncer, asker ve polisler ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Çorum Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ufuk Tuncer, Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi.

Bir yiğit evladı daha kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını söyleyen Tuncer, "Yüce Türk milletinin aziz evladı Yasin Keyvanoğlu, ülkesini korumak için kahramanca şehit düşmüştür. Bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni bölüp parçalamak isteyen insanlıktan nasibini almamış bölücü teröristler sizin gibi şehitlerin kanları ile boğulacaktır'' dedi.

Konuşmaların ardından şehit uzman çavuş Keyvanoğlu için cenaze namazı kılındı. Namazın ardından askerlerin omuzlarına alınan cenaze ambulansa konularak, İlçe Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious