Şehit Cengiz Gülcü'nün cenazesi toprağa verildi

Şehit Cengiz Gülcü'nün cenazesi toprağa verildi.19768
  • Giriş : 02.04.2008 / 15:46:00
  • Güncelleme : 02.04.2008 / 16:12:14

Gülcü'nün cenazesi, Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Göksöğüt beldesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dereler bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan Astsubay Cengiz Gülcü'nün cenazesi, Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Göksöğüt beldesinde toprağa verildi.

Şehit astsubay Gülcü için Göksöğüt beldesindeki Şehit Polis Faruk Kaplan İlköğretim Okulu önünde tören düzenlendi.

Öğle namazından sonra düzenlenen törende konuşan Vali Şemsettin Uzun, şehit astsubay Gülcü ile birlikte Isparta'nın diğer şehitlerinin anne ve babalarına sabır ve metanet diledi.

Cengiz Gülcü'nün Isparta'nın 89'uncu şehidi olduğunu dile getiren Vali Uzun, şunları söyledi:

''Türkiye Cumhuriyeti'ni taşıyan, sırtlarına alıp götüren birileri var. İşte bunlardan bir tanesi de burada yatıyor. O görevini yaptı. Şimdi görev bizde. Bu şehidimizi son ikametine sırtımızda taşıyacağız.''

Eğirdir Dağ Komando Okulu Eğitim Merkez Komutanı Vekili, İç Güvenlik Eğitim Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Enver Topuz da sözlerine, ''Hepimizin başı sağ olsun'' diyerek başladı.

Tuğgeneral Topuz şöyle konuştu:

''Şehidimize Türk milleti minnettardır. Nereden gelirse gelsin, Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik tüm tehditlere bu millet karşı koyacaktır. Atatürk'ün bir sözü vardır: (Mecbur kalmadıkça savaş cinayettir.) Ancak bu evlatlarımız kutsal değerleri uğruna canlarını feda etmiştir. Bu amaç uğruna yüz binlerce vatan evladını şehit verdik. Bugün bağımsız yaşamanın onurunu şehitlerimize borçluyuz.''

Konuşmaların ardından şehidin cenaze namazı Isparta Müftüsü İsmail Öncel tarafından kıldırıldı.

Cenaze namazından sonra kalabalık, terör örgütünü lanetleyen sloganlar attı. Şehit astsubayın cenazesi omuzlarda belde mezarlığına götürülerek, defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious