Şehit er, toprağa verildi

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Şehit Jandarma er Kerim Savaş toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Van'da Trafik Kazası sonucu ağır yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü askeri hastanede şehit olan Jandarma er Kerim Savaş (21), Soğuksu Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Paşabahçe Görele Mahallesindeki Aile Kabristanında toprağa verildi.

Jandarma Er Savaş'ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, Soğuksu Merkez Camii'ne getirildi. Şehit er Savaş'ın 4 abisi cenaze başında bekleyerek, gözyaşları arasında taziyeleri kabul etti. Anne Müteber Savaş ise bir köşeye oturarak sessizce ağladı. Şehit erin cenaze namazını Beykoz Müftüsü Kamil Ceyhan kıldırdı. Namaz sonrası bir konuşma yapan Ceyhan, Allah, vatan, bayrak ve namus uğruna şehit olanların cennete gittiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından vatandaşlar tarafından omuzlarda taşınan şehit erin naaşı birsüre sonra silah arkadaşları tarafından alınarak cenaze arabasına konuldu. Cenazenin omuzlarda taşındığı sırada bir grup, "Şehitler ölmez vatan bölünmez, Ezan susmayacak, bayrak inmeyecek'' şeklinde sloganlar attı.

Şehit Er Savaş'ın cenazesi, Paşabahçe Görele Mahallesindeki Aile Kabristanına defnedildi.

Törene, Savaş'ın ailesi ve yakınlarının yanısıra Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral Halit Özkoç, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Ömer Akdağlı, Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe ve Beykoz Belediye Başkanı Muarrem Ergül katıldı. Bu arada Beykoz Soğuksu Mahallesi'nin bütün cadde ve sokaklarının Türk bayraklarıyla süslenmesi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious