Şehit er Adem Bilaloğlu toprağa verildi

Şehit er Adem Bilaloğlu toprağa verildi.17700
  • Giriş : 13.08.2008 / 16:20:00
  • Güncelleme : 13.08.2008 / 16:23:58

jandarma er Adem Bilaloğlu'nun cenazesi, İzmir Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Annesi Ayten Bilaloğlu, yanına gelen Millî Savunma Bakanı Vecdi Gönül'e, "Tek evladım vardı, onu da elimden aldılar. Teröre lanet olsun" diyerek duygularını dile getirdi.

Erzincan'dan askeri uçakla dün öğle saatlerinde Adnan Menderes Havalimanı Meydan Komutanlığı'na getirilerek Hatay Asker Hastanesi morguna kaldırılan şehit er Bilaloğlu'nun cenazesi, bugün törenin yapılacağı Karşıyaka ilçesindeki Bostanlı Beşikçioğlu Camii'ne götürüldü.

Törene şehit erin ailesi, yakınları, arkadaşları, Bakan Gönül, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2. Ordu Komutanı Necdet Özel, sivil ve askerî erkân katıldı. Adem Bilaloğlu'nun anne ve babası İdris ile Ayten Bilaloğlu, güçlükle ayakta durabilirken taziyeleri kabul etti. Kızkardeşi Didem ise fenalaştığı için törene katılamadı, cankurtaranda sakinleştirici iğne yapıldı.

Öğle namazının ve duaların ardından şehit Bilaloğlu için cenaze namazı kılındı. Namaz için tabutun başına giden Orgeneral Özel, son defa asker selamı verdi. Daha sonra cenaze namazı kılındı. Ardından tekbirler eşliğinde omuzlara alınan şehit erin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında bir süre taşındıktan sonra askerî tören için top arabasına yerleştirildi. Saygı yürüyüşünün ardından naaş, top arabasından alınarak toprağa verilmek üzere şehitliğe götüldü. Şehidin cenazesi, Kadifekale Hava Şehitliği'nde defnedildi.

Cenaze namazı öncesi ve tören sonrasında vatandaşlar, "Kahrolsun PKK", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Şehit erin 2 yaşındaki yeğeni Mert Can Öztopçuğlu ise naaşın önünde elindeki Türk bayrağıyla bir süre dolaştı. Aynı kulüpte Futbol oynadığı arkadaşları da üzerinde Adem Bilaloğlu'nun fotoğrafının bulunduğu posteri cami bahçesinde açtı. Cenaze törenine, şehit erin asker arkadaşı Murat Tuna da katıldı.

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün (12 Ağustos) Bilaloğlu ailesinin Çamdibi semtindeki evine giderek taziye ziyaretinde bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*