Şehit Er Adem Bilaloğlu'nun evine ateş düştü

Şehit Er Adem Bilaloğlu'nun evine ateş düştü.7583
  • Giriş : 12.08.2008 / 01:02:00
  • Güncelleme : 12.08.2008 / 00:03:22

Şehit Jandarma Er Adem Bilaloğlu'nun İzmir'deki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerin önceden yola döşediği mayının patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Er Adem Bilaloğlu'nun İzmir'deki evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Jandarma Er Adem Bilaloğlu'nun şehit olduğu haberini Çamdibi semtindeki evlerine gelen görevli askerler verdi. Psikolog, doktor ve hemşirelerle birlikte eve gelen askerlerden acı haberi alan şehit erin annesi Ayten, babası İdris ve kız kardeşi Didem Bilaloğlu, gözyaşlarına boğuldu.

Anne Ayten Bilaloğlu'nun iğne vurularak sakinleştirildiği belirtildi.

Basın mensuplarının eve alınmaması üzerine kapıya gelen seramik ustası İdris Bilaloğlu, ''Ne diyeyim, vatan sağolsun'' diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamayan acılı baba, oğluyla en son iki gün önce konuştuğunu belirterek, ''Keyfi yerindeydi, sık sık devriye attıklarını söyledi'' dedi.

Evin önünde toplanan şehit erin yakınları ve mahalle sakinleri ''Kahrolsun PKK'', ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı.

İdris Bilaloğlu'nun evi ile mahalledeki evlerin pencere ve balkonlarına Türk bayrakları asıldı.

Şehit erin amcası Ramazan Bilaloğlu, elektrikçilik yapan Adem'i 22 Mayısta uçakla Bilecik'e yolcu ettiğini, acemi birliğindeki eğitiminin tamamlanmasının ardından yeğeninin Erzincan'a gönderildiğini söyledi.

Yeğeninin dün akşam kendisini telefonla aradığını belirten Ramazan Bilaloğlu, ''İçinde bir sıkıntı olduğunu söylemişti. Bunları söyleyince ben de sıkıldım'' dedi.

Amca Bilaloğlu, yeğeninin samimi olduğu 3 arkadaşıyla birlikte askere gitmeye karar verdiğini belirterek, ''Hep birlikte askere gittiler. Hepsi ayrı birliklere dağıldı'' diye konuştu.

Şehit erin aile dostu Durak Ceviz ise Adem'in çok iyi niyetli ve neşeli bir genç olduğunu anlatarak, ''Dün akşam Adem beni telefonla aramış. Bir yakınımızın düğününe gitmiştim ve cep telefonumu evde unutmuştum'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*