Şehit er Aksaray'da toprağa verildi

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir askeri birliğe teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Orhan Koçak memleketi Aksaray'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Burada kısa süre bekleyen cenaze aracı yapılan duanın ardından Aksaray Uluıcami'ye hareket etti. Yolda oluşan konvoyda Türk bayrakları taşıyan bir grup genç terör örgütü ve elebaşı aleyhinde sloganlar attı. Ulu Camii'de kılınan cenaze namazına Bölge Komutanı Tuğgeneral Harun Ocaklı, Aksaray Valisi Sebati Buyuran, Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, Ramazan Toprak, Ahmet Yaşar, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Alay Komutanı Jandarma Albay Ali İnlek, siyasi parti temsilcileri, Şehit Er Orhan Koçak'ın yakınları ve vatandaşlar katıldılar.

Cenaze namazından önce Koçak'ın öz geçmişi okundu. Cenaze namazının kılınmasının ardından şehit erin cenazesi Aksaray şehitliğine götürüldü. Ellerinde Türk bayrakları ile şehitliğe gelen bir grup genç burada da sloganlar attı. Tabutun kapağının açılmasının ardından anne Meryem Koçak fenalık geçirdi. Saygı atışının ardından dualar arasında Orhan Koçak'ın naaşı toprağa verildi.

Bölge Komutanı Tuğgeneral Harun Ocaklı şehit erin babası Hüseyin Koçak'a oğlunun tabutunun sarılı olduğu bayrağı verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious