Şehit Er Cem Havale'nin evi yasa boğuldu!

Şehit Er Cem Havale'nin evi yasa boğuldu!.7583
  • Giriş : 10.08.2008 / 19:34:00
  • Güncelleme : 10.08.2008 / 18:47:26

Elazığ'da şehit düşen Cem Havale'nin 17 gün önce babasını kaybettiği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elazığ'ın Arıcak ilçesine bağlı Bükardı Beldesi Jandarma Karakolu'na teröristler tarafından açılan taciz ateşi sonucu şehit düşen Cem Havale'nin 17 gün önce babasını kaybettiği öğrenildi.

Elazığ'da şehit olan er Cem Havale'nin acı haberi Edirne merkeze bağlı Tayakadın Köyü'ndeki baba ocağına ateş düşürdü. Babasını 17 gün önce kanser nedeniyle kaybettiği öğrenilen Edirneli askerin haberi; ailesi, yakınları ve köylülerini yasa boğdu.

Babasının ölümü üzerine birliğinden izin alarak cenazeye katılan şehit erin askerliğini tamamlamak için geri döndüğü ve tezkeresine 10 gün kaldığı öğrenildi. Ancak PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain saldırı, Havale ailesine 17 gün ara ile ikinci acıyı yaşattı. Oğullarının şehit olduğu haberini alan annesi Rukiye, ablası Cemile'nin ağıtları yürekleri dağladı. Şehit haberini alan Tayakadın sakinleri köyün evlerini ve meydanını Türk Bayrakları ile donattı.

Şehit amcası Ekrem Havale, yeğeninin, babasının vefatı nedeniyle 24 Temmuz'da izne geldiğini belirterek kendisini göndermek istemediklerini söyledi. Ancak yeğenin askerliğinin kalan kısmını tamamlamak istediğini ve bu nedenle birliğine geri döndüğünü anlatan Havale, tezkeresine 10 gün kala yeğeninin şehit haberinin geldiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*