Şehit er Doğan son yolculuğuna uğurlandı

Şehit er Doğan son yolculuğuna uğurlandı.17028
  • Giriş : 27.02.2008 / 15:46:00

Terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta gerçekleştirilen operasyonda şehit olan İbrahim Doğan'ın son yolculuğunda gözyaşları sel oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğan'ın yakınlarının feryatları yürekleri dağladı. Acılı Doğan ailesi, şehit olan çocuklarını asker selamıyla uğurladı.

Şehit askerin cenazesi evinde helallik alınmasının ardından Maltepe Yusuf Ziya Üçüncü Camii'ne getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına şehidin ailesi, İstanbul Valisi Muammer Güler 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İçişleri eski Bakanı ve TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, çok sayıda askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar terörü lanetleyen sloganlar attı.

Tören sırasında şehidin ailesinin güçlükle ayakta durduğu görülürken, İbrahim Doğan'ın babası oğlunun Türk bayrağına sarılı tabuta sarıldı.

Cenaze namazının kıldıran İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı, birlik ve beraberlik mesajı verdi. "Düşmana inat, bir ve beraber olacağız" diyen Çağrıcı, "Bizim bölünmemizi isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Gönül gönüle, yüz yüze olacağız." diye konuştu.

Duaların ardından İbrahim Doğan'ın ay-yıldızlı bayrağa sarılı tabutu, askerlerin omuzunda top arabasına konuldu. Bu arada, cenazenin top arabasında taşınması sırasında yol kenarında toplanan vatandaşlar, uzun süre gözyaşı döktü. Bu sırada, ayakta durmakta güçlük çeken aile yakınlarına askerler tarafından su verildi.

İbrahim Doğan'ın cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious