Şehit er Dumlu Bingöl'de toprağa verildi

Şehit er Dumlu Bingöl'de toprağa verildi.8166
  • Giriş : 28.05.2009 / 20:16:00

Hakkari'de, PKK'lı teröristlerin döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan er Özkan Dumlu'nun cenazesi, memleketi Bingöl'de düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bingöl Devlet Hastanesinden ambulansla alınan şehit er Dumlu'nun cenazesi Ulu Camiye getirildi. İl Müftüsü Hasan Çağlar'ın ikindi namazına müteakip kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehit er Dumlu için Bingöl Şehitlik Anıtında tören düzenlendi.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Güray Alpar, son Mehmetçik kalıncaya kadar vatanın bölünmeyeceğini belirtti.

Terörle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam ettiğini dile getiren Alpar, terör örgütü üyelerine seslenerek şunları söyledi:

''Ey aldatılmış terörist, tuttuğun yol yanlış. İnsanlık onuruna yakışmayacak pis sığınaklarda, ezberlemeye çalıştığın ve uğruna öldüğün fikirler yanlış. Ne Türk ulusu, ne de insanlık sana destek vermiyor. Artık bu gerçeği gör ve güvenlik güçlerine teslim ol. Ahmetler, Mehmetler, Özkanlar tükenmez. Her rütbedeki Mehmetçik şehit olmadan bu vatan asla bölünmez.''

Bingöl Şehit Aileleri Malulleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Ziya Sözen ise PKK terör örgütünün hiçbir zaman Kürt halkının temsilcisi olmadığını söyledi.

Türkiye'deki birlik ve bütünlüğün asla bozulmayacağını vurgulayan Sözen, ''Bugün burada Kürtçe ağıtlar, batı da ise Türkçe ağıtlar yakılıyor. Bizim birbirimizden farkımız yok. Et ve tırnak gibiyiz. Hiçbir güç bizi ayıramaz'' dedi.

Tören sırasında bazı vatandaşlar ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Kahrolsun PKK'' sloganları attı.

Daha sonra Dumlu'nun cenazesi ambulansla merkeze bağlı Sarıçiçek köyüne götürüldü. Şehit askerin cenazesi köy mezarlığında defnedildi. Bu sırada yakınlarının gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Cenaze törenine Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Bingöl Milletvekilleri Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*