Şehit er gözyaşlarıyla toprağa verildi

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Bingöl'de şehit düşen Ömer Yankayış, memleketi Denizli'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Törene, Denizli Valisi Gazi Şimşek, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, üst düzey askeri yetkililer, protokol üyeleri, şehit erin yakınları ile Siirt'in Pervari ilçesinde geçen nisan ayında şehit düşen Birhan Göven'in babası Abdullah Göven katıldı.

Tören öncesi dev Türk bayrağı açan bir grup, PKK aleyhine sloganlar attı. Askeri ambulansa konularak getirilen şehit erin tabutu, askerlerin omuzunda taşınarak Yeni Cami bahçesine getirildi.

Bu sırada oğlunun tabutunu gören anne Huri Yankayış, sinir krizi geçirdi. Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan anne, uzun uğraşlar neticesinde kendine gelebildi. Cenaze namazına başlanmadan önce ise şehit erin kardeşleri ve yakınları, Ömer Yankayış'ın fotoğraflarını ellerinde tutarken gözyaşlarına boğuldu.

Denizli İl Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında şehit erin tabutu top arabasına konularak yürüyüş yapıldı. Yürüyüş sırasında ayakta durmakta zorluk çeken anne Huri Yankayış'ın yüzü sık sık yıkandı. Ayrıca evlerinde, işyerlerinde ve tören alanında bulunan vatandaşların da gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Yürüyüş bitiminde ise bir grup genç, İstiklal Marşı söylenerek, şehidin uğurlanmasını istemesi üzerine bir süre beklendi.

Okunan marş sonrasında askeri ambulansa konulan şehit erin cenazesi Denizli'nin Tavas ilçesine bağlı Yukarı Boğaz köyüne gönderildi. Şehir Er Yankayış, köy mezarlığında toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious