Şehit er için Erzurum'da tören yapıldı

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Güvenlik güçleri tarafından Şırnak'ta sürdürülen operasyonlar sırasında teröristlerce şehit edilen Piyade Onbaşı Muhammet Binici için Erzurum Mareşal Çakmak Kışlası'nda cenaze töreni düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

9. Kolordu Komutanlığı'ndan Topçu Binbaşı Murat Biliçer törende, Türk milletinin vatanı ve bayrağı uğruna genci ve yaşlısıyla her zaman ve her yerde mücadele etmesini bildiğini ifade etti.

Bir süre önce Hakkari'de, dün de Erzincan'da çocuklara kast eden hainlerin, genç fidanların kara toprağa gömülmesinden zevk duyduğunu söyleyen Binbaşı Biliçer, terör örgütü üyelerine seslenerek, ''Geliniz hayallerinizden vazgeçiniz. Türk adaletine güveniniz. Güvenlik güçlerine teslim olunuz. Türk milleti emsali görülmemiş cesaretle çelik göğsünü vatan müdafaası için her zaman olduğu gibi hanilere ve canilere siper etmesini bilmiştir.'' dedi.

Törende 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Kürtçe ağıtlar yakan şehit yakınlarını teskin etmeye çalıştı.

Binici'nin teröristlere karşı kahramanca çatışarak şehit düştüğünü vurgulayan Korgeneral Kıvrıkoğlu, şehit yakınlarından dik durmalarını istedi.

Törende fenalık geçiren Onbaşı Binici'nin kardeşlerine, Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi sağlık görevlileri müdahale etti.

Törenden sonra, Onbaşı Binici'nin cenazesi toprağa verilmek üzere ambulansla Erzincan'ın Tekman ilçesine bağlı Işıklar köyüne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious