Şehit Er Murat Uzun gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit Er Murat Uzun gözyaşlarıyla uğurlandı.9516
  • Giriş : 15.07.2008 / 01:33:00
  • Güncelleme : 15.07.2008 / 00:01:35

Şırnak'ta PKK ile çıkan çatışmada şehit olan Er Murat Uzun'un cenazesi Samsun'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Silopi ilçesinin kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Murat Uzun'un cenazesi, uçakla Samsun-Çarşamba Havaalanı'na getirildikten sonra ailesinin oturduğu Ondokuzmayıs ilçesine götürüldü.

Şehit erin ailesinin yaşadığı Kumcağız Mahallesi'ndeki evin önüne getirilen cenaze burada bir süre bekletildikten sonra Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi.

Törende konuşan Vali Vekili Mehmet Mızrak, büyük üzüntü içinde olduklarını belirterek, ''Bugün acımızı ifade edebilmek için kelimelerin acze düştüğü bir gün yaşıyoruz'' dedi.

Şehit erin, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna hayatını kaybettiğini ifade eden Mızrak, ''Murat ve onun gibi nice Muratların ilk muradı Büyük Atatürk'ün belirtiği gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasıdır'' diye konuştu.

Ardından Samsun Müftüsü Osman Şahin tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Daha sonra cenaze top arabasına konularak askeri ve sivil kortej eşliğinde ilçe mezarlığına taşınarak toprağa verildi.

Tören sırasında bitkin oldukları gözlenen şehit erin annesi Emine, babası İbrahim ve kız kardeşi Fatma, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. Cenazenin taşınması sırasında vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan atarak protestoda bulundu.

Törene, AK Parti milletvekilleri Suat Kılıç ve Fatih Öztürk, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İrfan Kaya'nın aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı.

Murat Uzun'un şehit olduğu Silopi ilçesi kırsalındaki çatışmada Astsubay Onur Bakbak (27) da şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*