Şehit Er Önder Muratoğlu toprağa verildi

Şehit Er Önder Muratoğlu toprağa verildi.9516
  • Giriş : 12.08.2008 / 18:47:00

Erzincan Kemah'ta şehit düşen Er Önder Muratoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Er Önder Muratoğlu'nun cenazesi toprağa verildi.

Muratoğlu'nun cenazesi, evindeki törenin ardından Ataköy'deki 5. Kısım Camisi'ne getirildi.

Buradaki törene, Önder Muratoğlu'nun annesi Zeynep, babası Nuri, ağabeyi Ender Muratoğlu ile yakınlarının yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Nazım Ekren, 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, İstanbul Valisi Muammer Güler, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da katıldı.

Törene katılanlar şehit er Muratoğlu'nun ailesine başsağlığı dileğinde bulundular.

Anne Zeynep Muratoğlu cenaze namazı öncesinde oğlunun naaşına sarılarak veda etti. ''Mis gibi kokuyorsun. Cennette rahat uyu yavrum. Hakkımı helal ettim'' diyerek ağlayan anne Muratoğlu'nu tören boyunca bayan bir astsubay ile bir sağlık görevlisi yalnız bırakmadı.

Şehit er Önder Muratoğlu'nun cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu.

Tören birliğinin bando eşliğinde ihtiram yürüyüşünün ardından cenaze aracına konulan Muratoğlu'nun cenazesi, Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi.

Cenaze törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı çelenk gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*