Şehit Er Önder Muratoğlu'nun evinde yas var

Şehit Er Önder Muratoğlu'nun evinde yas var.7583
  • Giriş : 11.08.2008 / 21:35:00
  • Güncelleme : 11.08.2008 / 21:59:22

Erzincan'da şehit olan askerlerden Önder Muratoğlu'nun ailesi, acı haberi tatilde öğrendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında, askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin önceden döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan askerlerden Önder Muratoğlu'nun ailesi haberi tatilde öğrendi.

Önder Muratoğlu'nun Okmeydanı Mahmut Şevket Paşa mahallesi Eren sokaktaki evine gelen jandarmalar, şehit Muratoğlu'nun ailesini evde bulamadı.

Ailenin komşuları, Önder Muratoğlu'nun annesi Zeynep ve babası Nuri Muratoğlu'nun, tatil amacıyla memleketleri Yozgat'a gittiği haberini verdiler.

Bu arada Önder Muratoğlu'nun ağabeyi Ender Muratoğlu ile mahalleden arkadaşlarının, acı haberi jandarmalar gelmeden önce haber aldıkları öğrenildi.

Muratoğlu ailesine, oğullarının şehit olduğu haberinin telefonla iletildiği belirtildi.

TERHİSİNE 3 AY KALMIŞTI

Binanın önünde toplanan komşuları, şehit Muratoğlu'nun terhisine 3 ay kaldığını belirterek gözyaşı döktüler.

Önder Muratoğlu'nun, Adana'nın Ceyhan ilçesinde askerliğini yapan ve izinde bulunan mahalleden arkadaşı İlker Bulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, Muratoğlu'nun terhisine 97 gün kaldığını, ancak bugün şehit olduğu haberini aldıklarını söyledi.

Bulut, ''Başımız sağolsun. Kardeşimizi kaybettik. Şehitliği haketti. Helal olsun. Ben de askerim, benim de canım vatan için feda olsun'' diye konuştu.

Muratoğlu ile dün akşam telefonla konuştuğunu belirten Bulut, kendisiyle şakalaşan Muratoğlu'nun, ''Ben senden önce bitireceğim. senin 6 ayın, benim 3 ayım kaldı'' dediğini iletti.

İlker Bulut, Muratoğlu'nun operasyondan sözetmediğini ve günlerinin güzel geçtiğini, askerliğini bitirip geleceğini söylediğini anlattı.

Muratoğlu'nun çok mükemmel bir insan olduğunu, aynı mahallede beraber büyüdüklerini ve aynı okula gittiklerini belirten Bulut, herkese başsağlığı diledi.

Haberin duyulması üzerine evin önünde toplanan komşuları ve mahalleliler de Şişli Endüstri Meslek Lisesi mezunu şehit Muratoğlu için gözyaşı döktüler.

Mahalledeki çocuklar da ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye slogan attılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*