Şehit er operasyona gideceğini annesinden saklamış

Şehit er operasyona gideceğini annesinden saklamış.15754
  • Giriş : 26.04.2008 / 14:24:00

Şırnak'ta terör örgütü PKK ile girdiği çatışmada şehit olan Er Murat Doğru'nun şehadet haberi Konya'nın Ilgın ilçesinde yaşayan ailesini yasa boğdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şehit olmadan 1 gün önce ailesi ile telefonla görüşen, şehit Doğru'nun operasyona gideceğini ailesinden gizlediği ortaya çıktı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Şırnak'ta devam eden operasyonlarda PKK ile sıcak temas sağlandı. Çatışmalarda 1 binbaşı ve 2 er şehit oldu. Şehit olan askerlerden Er Murat Doğru'nun operasyon önce ailesini aradığı öğrenildi. Telefonda babası Ali Doğru ile görüşen şehit Doğru, operasyona gideceğini gizleyerek, durumunun çok iyi olduğunu söylemiş.

Şehidin, şehadet haberini televizyonlardan öğrenen yakınları, askeri yetkililerden resmi açıklamanın gelmesiyle adeta yıkıldı.

Konya'nın Ilgın ilçesine bağlı Ağalar köyünde yaşayan aile, haberin ardından göz yaşlarına boğuldu. Sinir krizleri geçiren anne Ayşe Doğru, "Yakışıklı oğlum, yeşil gözlü oğlum" diyerek ağıtlar yaktı. Baba Ali Doğru ise oğlunun fotoğrafını okşayarak ağladı.

Baba Ali Doğru, oğluyla 1 gün önce telefonla görüştüğünü söyleyerek , "Oğlumla 5 dakika konuştum. Operasyona gidececeğini söylemedi, ama benden ve annesinden hakkımızı helal etmemizi istedi. Telefonla görüştükten 1 gün sonra da oğlumun şehit haberi geldi. Vatan sağolsun" dedi.

Şehit evinde toplanan ailenin yakınları ise, ülkede yaşanan terör sorunun biran önce çözülmesini istedi.

Ailenin tek erkek çocuğu olan Murat Doğru, 8 ay sonra terhis olacaktı. Arkadaşlarının 'Kara Murat' diye çağırdığı şehidin, askerden önce gönüllü olarak Güneydoğu'ya gitmek istediği bildirildi.

Şehit Murat Doğru'dan geriye, annesine gönderdiği üzerinde "Canım anam" yazan bir fotoğraf ile değişik silahlarla ve arkadaşlarıyla çektirdiği fotoğraflar kaldı.

Şehit erin cenazesinin ikindi namazına müteakip düzenlenecek cenaze töreniyle toprağa verilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious