Şehit Er Serkan Özbakır toprağa verildi

Şehit Er Serkan Özbakır toprağa verildi.17700
  • Giriş : 01.09.2008 / 15:51:00

Bingöl'deki çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Serkan Özbakır'ın cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özbakır için Ataköy 5. Kısım Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze törenine annesi Devlet Özbakır, babası Naim Özbakır, 6 kız ve 3 erkek kardeşi ile yakınlarının yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin katıldı.

Şehit Özbakır'ın ailesi ve yakınları tarafından ağıtların yakıldığı törene katılanlar, şehit erin ailesine başsağlığı dileğinde bulundu.

ANNE, ŞEHİT EVLADINA EL SALLADI

Anne Devlet Özbakır, oğlunun cenaze töreninde metanetini korumaya çalışırken, baba Naim Özbakır ise rahatsız olduğu için töreni oturduğu yerde izledi. Abla Nuran Aslan, tören öncesi baygınlık geçirirken, şehidin erkek kardeşi Hakan Özbakır'in kardeşlerinin ve akrabalarının yardımıyla ayakta durabildiği gözlendi.

Tören mangası tarafından cenaze cami avlusuna getirildiğinde anne Devlet Erbakır'ın oğlunun tabutuna el sallaması dikkat çekti. Musalla taşına konulan tabutun başına gelen Özbakır'ın diğer kız kardeşleri ise tabuta sarılarak “Kardeşimin kanı yerde kalmayacak” diyerek ağladı.

Şehit Komando Er Serkan Özbakır'ın dayısının oğlu ve eniştesi Cemal Aktaş, terörü lanetleyerek, giydiği asker üniformasıyla şehidin tabutu başında nöbet tuttu.

Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra top arabasına konulan Özbakır'ın cenazesi Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*