Şehit Ercüment Türkmen'in baba evine ateş düştü

Şehit Ercüment Türkmen'in baba evine ateş düştü.17700
  • Giriş : 26.04.2008 / 08:00:00

Şırnak'ta teröristlerce girdiği çatışmada şehit olan Binbaşı'nın Hatay'daki baba evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cudi dağında terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlar sırasında Şırnak 23. Jandarma sınır tümeninde görevli Piyade Binbaşı Ercüment Türkmen'in şehit edildiği haberi akşam saatlerinde baba evine ulaştı. Hatay'ın Dörtyol ilçesi'ne bağlı Payas beldesi Akdeniz konutları Tüten Bacalar sitesinde oturan Raif Türkman iki oğlundan birini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Akşam saatlerinde şehit evini ziyaret eden Payas Belediye Başkanı Bekir Altan da şehit yakınlarına baş sağlığı diledi. Acılı haberi aldıktan sonra soğukkanlılıkla ayakta durmaya çalışan şehit babası Raif Türkmen'i yakınları teselli etti.

Şehit evinde akşam saatlerinde sessizlik hakim olurken, acılı haberi duyan şehit babası Raif Türkmen, "Benim oğlum öldü, fiziki olarak öldü ama o şehit oldu. Ben şu andan itibaren şehit babasıyım. Vatan sağolsun, diyorum; yaşlısıyla genciyle de herkese Atatürk'ün Gençliğe Hitabe'sini okuyarak vicdanlarının yok olmasını istiyorum. Oğlum ile en son iki gün önce telefonla görüştüm" derken, soğukkanlılıkla ayakta durmaya çalıştı. Şehit ailesini ilk olarak ziyaret eden Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise, "Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sıkılan mermi, binbaşımızı şehit etti. Bu amaç için mücadele verenlerin bu güne kadar Türk milletini bölmeye kimsenin gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir" dedi.

Cudi dağında şehit olan binbaşı Ercüment Türkmen ve iki asker için saban saatlerinde 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda askeri tören düzenleneceği öğrenilirken, şehit binbaşının cenazesinin ise Ankara'da defnedileceği bildirildi. Şehit Binbaşı Türkmen'in baba evine haber verildikten sonra evlerinin balkonuna Türk bayrağı asan acılı aileyi ise yakınları teselli etti. Şehit binbaşının Ceren (13) ve Doruk (4) isimli iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious