Şehit erin cenazesi Kırıkkale'ye getirildi

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bölücü örgüt elemanlarının roketli saldırısı sonucu yaşamını yitiren tankçı er Mikail Dönmez'in cenazesi toprağa verilmek üzere gözyaşları arasında memleketi Kırıkkale'ye getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit erin cenazesinin hastaneye getirilişi ve morga konulması sırasında şehit erin babası Mehmet Dönmez, kardeşleri ve amcaları fenalık geçirdi. Şehit Dönmez'in ablası baygınlık geçirirken baba Mehmet Dönmez oğlunun cenazesini bir kez olsun görmek istedi. Ancak kapıdaki nöbetçilerin izin vermemesi üzerine zaten hasta olduğu söylenen baba Mehmet Dönmez gözyaşlarına boğuldu.

Gözyaşlarına hakem olamayan baba "Oğlumu görmek istiyorum. Bana neden gösterilmiyor. Bir yıldan bu yana onun hasretini çekiyorduk. Düğünü için her şeyi hazırdı" diyerek sinir krizi geçirdi. Bayılan baba Mehmet Dönmez hastane görevlileri tarafından sakinleştirici iğne yapılarak müşahede altına alındı.

Teskeresine üç ay kala şehit düşen Mikail Dönmez'in bir süre önce teyzesinin kızı ile nişanlandığı ve asker dönüşü düğün hazırlığı içinde olduğu kaydedildi. Dönmez, yarın Nur Camii'nde kılınan öğle namazının ardından Karaahmetli kasabasında toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious