Şehit erin cenazesi toprağa verildi

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Şehit olan Jandarma Komando Er Servet Yıldırım'ın cenazesi, Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çukurayva köyünde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde teröristlerin ateş açması sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Servet Yıldırım'ın cenazesi, Kars'ın Kağızman ilçesine bağlı Çukurayva köyünde toprağa verildi.

Kağızman ilçesi Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören ve kılınan cenaze namazının ardından şehit er Yıldırım'ın cenazesi Çukurayva köyüne getirildi.

Babası Ferhat Yıldırım'ın isteği doğrultusunda bir süre vatandaşların omzunda taşınan Yıldırım'ın cenazesinin defin işlemi, Adana'da vatani görevini yapan kardeşi Mehmet Yıldırım'ın köye ulaşmak üzere olduğunun bildirilmesi üzerine ertelendi.

Kardeşinin gelmesinin ardından, şehit er Yıldırım'ın cenazesi, yakınlarına gösterildi. Bu sırada baygınlık geçiren şehit erin yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. Köyde kılınan namazın ardından şehit er Yıldırım'ın cenazesi toprağa verildi.

Taziyeleri kabul eden şehit erin babası Fahrettin Yıldırım, ''Vatan sağ olsun, bayrak sağ olsun, şehit hepimizin şehidi. Allah başka acı göstermesin'' diye konuştu.

Cenaze törenine katılan Vali Mehmet Ufuk Erden de devlete ve millete düşman olanlara gereken cezanın verileceğini söyledi.

Törene şehit erin ailesi ve yakınları ile Sarıkamış 9. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ferit Güler, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Tolgay, Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Kağızman Kaymakamı Çetin Çelik, Kağızman Belediye Başkanı Nihat Yüce ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious