Şehit eşi sitem etti! 'Vatan sağolsun demem' dedi

Şehit eşi sitem etti! 'Vatan sağolsun demem' dedi.16502
  • Giriş : 09.10.2007 / 22:48:00
  • Güncelleme : 09.10.2007 / 22:54:16

Piyade Uzman Çavuş Tahsin Yıldırım, memleketi Kars'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fethiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde 2 kız çocuğunu bağrına basan şehit eşi Zeynep Yıldırım, "Terör bitmedikçe 'Vatan Sağolsun' demem" dedi.

Cenaze törenine, Vali Mehmet Ufuk Erden, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şeref Oğuş, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, daire müdürleri, askeri ve mülki yetkililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İkindi namazının ardından İl Müftüsü İlyas Seren, cenaze namazını kıldırdı. Bu sırada şehit uzman çavuşun 3 yaşındaki kızı Melisa, katılanların yakalarına takılan babasının yere düşen fotokopi fotoğraflarını topladı. Şehidin 10 yaşındaki kızı Merve de "Niye kıydınız babama. Bizi artık bayrama kim götürecek. Elinize bir şey geçti mi?" diyerek ağladı. Merve zaman zaman annesini de teselli etti. Şehit eşi Zeynep Yıldırım da "Terör bitmeden vatan sağolsun demeyeceğim. Önce terör bitsin sonra vatan sağolsun diyeceğim. Bu küçücük mutluğu çok gördüler bize. Ne istediler bizden. İki tane çocuğumuz var bizim" diye konuştu.

Şehit eşi Zeynep Yıldırım ve çocuklarının tabuta sarılarak ağlamaları ise yürekleri dağladı.

Namazın ardından bir süre omuzlarda taşınan şehit Tahsin Yıldırım'ın cenazesi, Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi. Cenazenin şehitliğe taşındığı sırada şehit kızı Merve babasının fotoğrafını taşıyan mehmetçiğin önünde yürüdü. Cenazenin şehitliğe götürülüşü sırasında balkonlardan ve evlerinin önünde bulunanlar şehide saygı duruşunda bulundu, gözyaşı döktüler. Bazı vatandaşlar terör örgütü aleyhine slogan attı.
Cenazenin Garnizon Şehitliğine getirilmesi sırasında da duygulu anlar yaşandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious