Şehit evlerine ateş düştü!

Şehit evlerine ateş düştü!.7583
  • Giriş : 08.09.2008 / 09:05:00

Babalar 'vatan sağolsun' derken, anneler Türk Bayrağını başörtüsü yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfalı Piyade er Siracettin Aktaş'ın evi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit düşen Şanlıurfalı Piyade er Siracettin Aktaş'ın baba ocağına ateş düştü. Tezkeresine 45 gün kalan şehit düşen Siracettin Aktaş'ın acılı babası Cuma Aktaş "Vatan sağolsun" derken, gözüyaşlı annesi Türk Bayrağı'nı başörtüsü yaparak başına taktı. Şehit piyade erin kardeşleri ise, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak, teröre lanet okudu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Beyyurt köyü kırsalındaki askeri birliğe pusu kuran teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Şanlıurfalı Piyade er Siracettin Aktaş'ın Birecik ilçesine bağlı Mezra Beldesi'ndeki ailesi acı haberle yıkıldı. Oğlunun şehit düştüğü haberini iftardan 10 dakika sonra alan acılı baba Cuma Aktaş "Vatan sağolsun" dedi. Şehit oğlu ile en son 25 gün önce telefonla görüştüğünü ifade eden acılı baba, oğlunun telefonda kendisine "Baba operasyonlara katılıyoruz, operasyonlardayız. Ne zaman
geleceğiz belli değil. 45 günümüz var. Ama zannetmiyorum memlekete yetişeyim" dediğini söyledi.

21 yaşındaki oğlunun şehit düştüğünü duyunca gözyaşlarına boğulan anne Emine Aktaş ise Türk Bayrağı'nı başörtüsü yaparak başına taktı. Dakikalarca Türk Bayrağı'na sarılarak ağlayan acılı anne ağıtlar yaktı. Şehit Piyade erin kardeşleri Cabbar, Selman, Ethem, Emine, Ferhat ve Adile de "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları atarak teröre lanet okudu. Şehidin yakınları ve kardeşleri ağıtlar yakarak fenalık geçirdi.
Şehit Piyade er Siracettin Aktaş'tan geriye bir süre önce annesine gönderdiği taşlarla yere "canım annem" yazılmış fotoğrafı hatıra olarak kaldı.

Kırşehirli üsteğmen Murat Ergül'ün evi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Beyyurdu ile Çubuklu köyleri kırsalında pusu kuran teröristlerin askeri birliğe düzenlediği saldırı sonucu şehit düşen Murat Ergül'ün Kırşehir'deki evine ateş düştü.

2 er ve 3 geçici köy korucusu ile birlikte şehit olan Üsteğmen Murat Ergül'ün Kırşehir'deki evi acı haber sonrası yakınlarının akınına uğradı. Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır'ın da yeğeni olan Üsteğmen Murat Ergül'ün acılı annesi Halime Ergül, kendisini görüntülemeye gelen basın mensuplarına ''Düğünümüz mü oldu da çekiyorsunuz?'' diyerek sitem etti. Şehit Üsteğmen'in babası Hacı Hüseyin Ergül yaşadığı büyük acı sonrası sağlık görevlilerinin uyuşturucu iğne yapması ile sakinleşirken, şehit üsteğmenin evine akın eden yakınları sinir krizleri geçirdi.

Belediye Başkanı Çakır, şehit yeğeninin bayramı ailesinin yanında geçirmek istediğini söylerken, "Şehidimiz bu yıl düğününü yapacaktı. Vatan sağolsun, Kırşehirliler'in başı sağolsun. Ama, şu bilinsin ki bu vatan ve topraklar kimseye verilmez" dedi. Şehit Üsteğmen'in ailesinin ikamet ettiği apartmanın balkonlarına Türk Bayrakları asıldı. Şehidin haberini alan AK Parti Kırşehir Milletvekili de baba Hacı Hüseyin Ergül'ü yalnız bırakmadı. Murat Ergül'ün 30 Ağustos 2008'de üsteğmen olduğu kaydedildi.

Kırşehir'in Mucur İlçesine bağlı Kızıldağı Yeniyapan Köyü nüfusuna kayıtlı şehidin bugün ikindi namazına müteakip Cacabey Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrasında köyünde defnedileceği bildirildi.

Şehit Aktaş'ın cenazesinin, bugün Şanlıurfa'nın Birecik ilçesine bağlı Mezra beldesine getirilerek öğle namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*