Şehit haberlerinin ardından, K.Irak'ta tam bir endişe hakim

Şehit haberlerinin ardından, K.Irak'ta tam bir endişe hakim.16901
  • Giriş : 22.10.2007 / 14:50:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:04:46

Kuzey Irak’ta, PKK’nın Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 12 Askeri şehit ettiği haberiyle tam bir endişe hakim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sınır ötesi bir operasyona olanak sağlayan tezkerenin TBMM’den geçmesiyle birlikte sınır ötesi harekattan kaygılanılan Kuzey Irak’ta, PKK’nın Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 12 Askeri şehit ettiği haberiyle tam bir endişe hakim oldu.

Türkiye’nin artık bir sınır ötesi operasyon yapacağına kesin gözüyle bakılan Kuzey Irak’ta özel eğitimli Peşmergeler, Türkiye sınırındaki stratejik noktalarda konuşlandırılıyor.
     
Sınır ötesi operasyonla ilgili 10 gün öncesine kadar “Türkiye buraya giremez, çünkü karşısında ABD’yi bulur'' diye konuşan Iraklılar, PKK’lı teröristlerin Hakkari’deki terör eyleminden sonra artık Türkiye’nin ABD’ye rağmen bir sınır ötesi harekat yapabileceğine inanıyor.

KÖYLÜLER KORKUDAN UYUYAMIYOR

Türkiye’nin sabaha kadar sınır kesimini sürekli bombaladığını kaydeden köylüler, korkudan artık geceleri uyuyamadıklarını dile getiriyor.
    
SINIRDA PEŞMERGE HAREKETLİLİĞİ

Terör örgütü PKK’nın Hakkari’deki son eyleminden sonra adeta teyakkuza geçilen Kuzey Irak’ta sınır kesimindeki stratejik noktalara savaş deneyimleri bulunan yaşları 35-45 arasında değişen Peşmergeler konuşlandırılıyor.

Sınır kesimine kamyonlarla taşınan Peşmergeler ile kent merkezlerinde gruplar halinde dolaşanlar, vatandaşların kaygılı bakışlarını daha da artırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious