Şehit İsrafil Işık'ın evinde büyük hüzün

Şehit İsrafil Işık'ın evinde büyük hüzün.7583
  • Giriş : 27.09.2008 / 04:47:00
  • Güncelleme : 26.09.2008 / 22:19:55

Cudi'de çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Onbaşı İsrafil Işık'ın evinde büyük hüzün...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ta, Cudi Dağı mevkisinde terör örgütü PKK mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Onbaşı İsrafil Işık'ın (23), babası Avni Işık, ''İki oğlum daha var onlar da vatanıma feda olsun'' dedi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyon kapsamında çıkan çatışmada şehit olan Işık'ın, Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Taklıktaş köyündeki baba evine giden İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, aileye acı haberi verdi.

Türk bayraklarıyla süslenen evinde taziye ziyaretlerini kabul eden ailenin, metanetini koruduğu gözlenirken, bazı yakınları da terör örgütüne lanet okudu.

4 yıllık evli ve ''Kaan'' adında 3 yaşında bir oğlu olduğu öğrenilen şehit İsrafil Işık'ın babası Avni Işık, oğlunun İzmir Foça'daki acemi birliği eğitimi sonrasında Muş Özel Harekat timinde görevlendirildiğini, girdiği sınavlarda da uzman olmaya hak kazandığını söyledi.

Foça'da tekrar 2.5 aylık eğitim alan oğlunun 7 ay önce Şırnak'ta göreve başladığını anlatan baba Işık, ''Uzman olarak başladığı görevinde çok zaman geçmeden şehit oldu. Acımız çok büyük. Ama gururluyuz. İki oğlum daha var onlar da vatanıma feda olsun'' diye konuştu.

Zaman zaman sinir krizleri geçiren anne Emine Işık da şehitlik mertebesinin önemine işaret ederek, ''Benim oğlum ölümlerin en güzeli olan şehitliğe ulaştı. Ayrıca ölüm gününün ramazan ayına, cuma gününe ve Kadir Gecesi'ne denk gelmesi üzüntümüzü bir nebze hafifletiyor'' dedi.

Oğlunu en son yaklaşık 20 gün önce izne geldiğinde gördüğünü ifade eden anne Işık, şunları kaydetti:

''3-4 gün önce telefonda konuştuğumuzda, Ramazan Bayramı için gelip gelemeyeceğini sordum. İzinden yeni döndüğü için gelemeyeceğini, Kurban Bayramı'nda ise 10 gün izin alıp bizi görmeye geleceğini söylemişti. Oğlumu bayramda göremeyeceğimin üzüntüsünü yaşarken, şimdi ölümüyle kahroluyorum.''

Oğlunun zaman zaman operasyona gittiğini, döndüğünde ise telefonda görüştüklerini anlatan anne Işık, ''O zamanlar görüştüğümüzde, (Ben de bir gün muhakkak şehit olacağım. Kendinizi her an hazır tutun) derdi. Biz cenazesini köyümüzdeki mezarlığa defnetmek istedik. Ancak birkaç gün önce eşine, (Şehit olursam, Tarsus Şehitliği'ne defnedin) diye vasiyette bulunmuş. Benim oğlum hep şehit olacağını hissediyordu'' şeklinde konuştu.

Şehidin eşi ve çocuğunun da Şırnak'ta olduğu öğrenildi. Cenazenin, yarın Tarsus Ulu Camisi'nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verileceği belirtildi.

Bu arada, şehidin baba ocağına taziyeye gelen bazı yakınları, terör örgütüne lanet okudu.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da aileyi ziyaret ederek, baş sağlığı dileğinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*