Şehit Komando Onbaşı, Osmaniye'de toprağa verildi

Şehit Komando Onbaşı, Osmaniye'de toprağa verildi.14690
  • Giriş : 11.06.2007 / 21:15:00

Piyade Komando Onbaşı Murat Kahraman, çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Bestler Deresi Doğanköy Mevkisinde operasyon sırasında şehit olan Kahraman'ın Türk Bayrağı'na sarılı naaşı, Osmaniye Devlet Hastanesi morgundan alınarak, ailesinin Maraşel Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Anne Hatice Kahraman, birkaç ay önce nişanlandığı ve asker dönüşü düğün yapılacağı öğrenilen oğlunun tabutuna sarılarak, ''Seni evlendirmeye hazırlanırken, cenazeni karşılıyorum. Allah, terörün belasını versin. Senin düğününü görmeden gideceğin hiç aklıma gelmezdi. Sen rahat uyu oğlum, ağabeyin senin intikamını alacak'' diyerek, fenalık geçirdi.

Şehit Murat Kahraman'ın ağabeyi Tahir Kahraman ve babası Mehmet Kahraman'ı ise yakınları teselli etmeye çalıştı.

Kahraman'ın cenazesi daha sonra Kurtuluş Camisi'ne getirildi.

Piyade Binbaşı Muzaffer Aydemir, burada yaptığı konuşmada, Kahraman'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlığı ve bütünlüğü için şehit olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

''Ay yıldızlı bayrağı şehit kanı ile bu topraklarda çizdik. Bağımsız milletlere kurtuluş örneğini bu topraklarda gösterdik. Şehitlerimizin aziz hatıralarını her yerde, her zaman yaşatacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmez bir bütündür. Bu bütünlüğü bozmaya bölücü terör örgütünün gücü yetmeyecektir.'' Tören sırasında, Kahraman'ın TİM Komutanı Astsubay Yasin Akbaş, tabuta sarılıp, ''Kanını yerde bırakmayacağım. Sen rahat uyu askerim'' dedi.

Kahraman'ın cenazesi daha sonra, gözyaşları arasında Osmaniye Belediyesi Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada, cenaze cami havlusundan çıkartıldığı sırada, tabutun şehir merkezine götürülmesini isteyen bir grupla, bunu reddeden güvenlik güçleri arasında kısa süreli arbede yaşandı. Grup, törene katılan AK Parti Osmaniye milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Belediye Başkanı Davut Çuhadar, AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa ve partililer aleyhine sloganlar attı.

Törene, CHP milletvekili Necati Uzdil, Vali Zübeyir Kemelek, 39. Tugay Komutanı Tuğgeneral Hamza Koçyiğit, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Muhammet Kirazdiken ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious