"/> " /> " /> " />

Şehit komiser gözyaşlarıyla uğurlandı

  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Daha önce yakalayıp tutuklattığı suç makinesinin şehit ettiği Ataman toprağa verildi.Silahı tutukluk yapınca "Vurmayın" diye yalvaran zanlı ise cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Suç makinesi Tolunay Bostancı tarafından kalbinden vurularak öldürülen başkomiser Erkan Ataman'ın (31) cenazesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenin ardından Cebeci Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Belinden silah eksik olmayan suç makinesi Tolunay Bostancı'yı yakalamaya uğraşırken görevi başında şehit edilen başkomiser Erkan Ataman'ın ardından, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan tüm mesai arkadaşları ile birlikte vatandaşlar da gözyaşı döktü.

'Acımız çok büyük'
Şehit başkomiser için Ankara Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törende konuşan Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, "Acımız çok büyük. Erkan Ataman örnek bir polisti. Yolun açık olsun şehidim" diye konuştu. Kocatepe Camisi'ndeki cenaze törenine İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Vali Kemal Önal, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören boyunca kardeşinin tabutunu izleyen polis memuru Gürkan Ataman, metanetini korurken, şehidin ablası polis memuru Ayla ve annesi Emine Ataman zaman zaman kalabalığı aşarak şehit başkomiserin tabutuna tutundu. Şehidin cenazesi öğle namazının ardından Cebeci Polis Şehitliği'nde defnedildi. Bostancı'ya beddua eden cami imamı, şehide de helallik istedi. Kocatepe Camisi imamı, "Nüfus kaydı bile bulunmayan ne olduğu belirsiz bir hainin, maksadı huzur ve saadeti teminden başka günahı olmayan bu değerli insana Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Oktay'ı vuran tabanca
Zanlı Bostancı'nın başkomisere iki el ateş edip kalbinden vurarak yere düşürdükten sonra, tabancasının tutukluk yaptığı, silahını atıp yere yatarak "Ateş etmeyin. Beni vurmayın" diye bağırıp yalvardığı öğrenildi. Zanlı tutuklanırken, yapılan inceleme sonucu, 3 Kasım'da, üniversite öğrencisi Aslan Oktay'ın bacaklarından vurulduğu tabancanın da aynı silah olduğu saptandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious