Şehit korucu Cemil Akçil toprağa verildi

Şehit korucu Cemil Akçil toprağa verildi.13201
  • Giriş : 27.08.2008 / 08:25:00
  • Güncelleme : 27.08.2008 / 09:03:55

Bitlis'te çıkan çatışmada şehit olan koruculardan Cemil Akçil, Muş'un Hasköy ilçesinde toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı İkizler köyü kırsalında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan koruculardan Cemil Akçil, Muş'un Hasköy ilçesinde toprağa verildi.

Muş Valisi Erdoğan Bektaş, Merkez Cami'de düzenlenen törende yaptığı konuşmada, duygularına hakim olmakta güçlük çektiğini belirterek, ''Çok büyük bir acı yaşıyoruz. Ama biliyorum şehitler ölmüyor. Biz buna böyle inanıyoruz. Şehitler ebediyete kadar yaşayacaklar ve bizim vatanımızla yaşadığımıza şahitlik edecekler'' dedi.

İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Kenan Erkay da vatan uğruna teröristlere karşı kahramanca bir mücadele veren Akçil'in şehit olduğunu ifade ederek, ''Yaşadığımız acıyı tarif etmek mümkün değildir. Şehidimiz sen rahat uyu'' diye konuştu.

Erkay, teröre karşı ''omuz omuza'' verilen mücadelenin, son terörist etkisiz hale gelene kadar devam edeceğini söyledi.

Korucu olan şehit babası Hamdullah Akçil ise ''Kanımızın son damlasına kadar teröre karşı mücadele vereceğiz. Bu uğurda bütün ailemin sonu bile gelse teröre karşı mücadeleyi sürdüreceğim'' dedi.

AK Parti Muş milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız ile Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, İl Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, Hasköy Kaymakamı Nilüfer Canat Sürekli ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törende korucu Cemil Akçil kılınan cenaze namazının ardından ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Cenazede, evli ve dört çocuk babası şehit Cemil Akçil'in eşi Fatma Akçil'in, elinde Türk bayrağı ile ''Ben şehit eşiyim, şehitler ölmez vatan bölünmez'' diye seslenişi dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*