Şehit Murat Atsen'in evinde yas var

Şehit Murat Atsen'in evinde yas var.7583
  • Giriş : 11.08.2008 / 21:57:00
  • Güncelleme : 11.08.2008 / 21:58:04

Er Murat Atsen'in Bursa'daki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan askerlerden Er Murat Atsen'in Bursa'daki baba evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Şehit Er Atsen'in, Ortabağlar mahallesi Ural sokaktaki evine giden jandarma ekibi, acı haberi ailesine verdi. Bu sırada ev Türk bayraklarıyla donatılırken, acı haberi alan ailenin yakınları, komşuları ve arkadaşları, şehit Atsen'in Bursa'daki evinde toplandı.

Tarihi Koza Han'da çay işletmeciliği yapan baba Yılmaz Atsen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kemah'taki patlamayı sabah saatlerinde televizyondan duyduğunu söyledi.

Atsen, şöyle konuştu:
''Kendisiyle en son dün görüştüm. 'Baba bana fotoğraf makinesini gönder, size hiç resim gönderemedim' dedi. Ben de bugün makineyi gönderecektim ama kendisine ulaşamadım. Patlamayı sabah saatlerinde televizyondan duydum. İçime bir ateş düştü. Ama çocuğumun onların içinde olup olmadığını bilmiyordum. Vatan sağolsun, beni çağırsınlar ben de giderim.''

Meslek lisesi mezunu olan şehit erin annesi Aysel Atsen'in, yaklaşık 15 yıl önce cam silerken kaza sonucu düşerek yaşamını yitirdiği ve baba Yılmaz Atsen'in bir süre sonra ikinci kez evlendiği ve toplam 5 çocuğu olduğu öğrenildi.

Şehit erin cenazesinin, yarın ya da çarşamba günü Bursa'da toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*