Şehit Murat Ergül'ün evine ateş düştü

Şehit Murat Ergül'ün evine ateş düştü.7583
  • Giriş : 08.09.2008 / 17:14:00
  • Güncelleme : 08.09.2008 / 17:14:25

Hakkari'de teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Murat Ergül'ün Kırşehir'deki evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 er ve 3 geçici köy korucusu ile birlikte şehit olan Üsteğmen Murat Ergül'ün Kırşehir'deki evi acı haber sonrası yakınlarının akınına uğradı. Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır'ın da yeğeni olan Üsteğmen Murat Ergül'ün acılı annesi Halime Ergül, kendisini görüntülemeye gelen basın mensuplarına ''Düğünümüz mü oldu da çekiyorsunuz?'' diyerek sitem etti. Şehit Üsteğmen'in babası Hacı Hüseyin Ergül yaşadığı büyük acı sonrası sağlık görevlilerinin uyuşturucu iğne yapması ile sakinleşirken, şehit üsteğmenin evine akın eden yakınları sinir krizleri geçirdi.

Belediye Başkanı Çakır, şehit yeğeninin bayramı ailesinin yanında geçirmek istediğini söylerken, "Şehidimiz bu yıl düğününü yapacaktı. Vatan sağolsun, Kırşehirliler'in başı sağolsun. Ama, şu bilinsin ki bu vatan ve topraklar kimseye verilmez" dedi. Şehit Üsteğmen'in ailesinin ikamet ettiği apartmanın balkonlarına Türk Bayrakları asıldı. Şehidin haberini alan AK Parti Kırşehir Milletvekili de baba Hacı Hüseyin Ergül'ü yalnız bırakmadı. Murat Ergül'ün 30 Ağustos 2008'de üsteğmen olduğu kaydedildi.

Kırşehir'in Mucur İlçesine bağlı Kızıldağı Yeniyapan Köyü nüfusuna kayıtlı şehidin bugün ikindi namazına müteakip Cacabey Camii'nde kılınan cenaze namazı sonrasında köyünde defnedileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*