Şehit Murat Gürel'in evine ateş düştü

Şehit Murat Gürel'in evine ateş düştü.7583
  • Giriş : 02.09.2008 / 17:20:00

Giresun'da şehit olan Uzman Çavuş'un hamile eşi hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Giresun'un Dereli ilçesi Kümbet Yaylası'nda devriye görevi yapan güvenlik güçlerine teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel'in daha önce Şırnak'ta görev yaptığı ve yaklaşık 1 ay önce Giresun'da görevine başladığı öğrenildi.

Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel'in (32) şehit olduğu yönündeki haberi, Samsun'un Yenidoğan Mahallesi'nde yaşayan ailesini yasa boğdu. Şehit Gürel'in baba evine Türk bayrağı asılırken, ev taziyeye gelenlerle doldu. Gözyaşlarını tutamayan ve ağıtlar yakan anne Fatma Gürel'i yakınları teskin etmeye çalıştı. Eve gelen askeri yetkililer de acılı aileye teselli verdi.SANA KIYANLARIN ELLERİ KIRILSIN

Oğlunun daha önce Şırnak'ta görev yaptığını ve yaklaşık 1 ay önce de Giresun'da göreve başladığını anlatan anne Gürel, ''Oğluma nasıl kıydılar. Sana kıyanların elleri kırılsın'' diyerek ağıt yaktı.

8 AYLIK HAMİLE EŞİ FENALIK GEÇİRDİ

Evli ve bir çocuk babası olan şehit uzman çavuşun Bafra ilçesinde kendi ailesiyle oturan 8 aylık hamile eşi Asuman'ın ise acılı haberin ardından fenalaşması üzerine hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Kız kardeşinin 7 yaşındaki oğlu Berkcan'ın şehit uzman çavuşun hediye ettiği öğrenilen asker üniforması ile evin içinde dolaşması ise duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.

Şehidin babasının hayatta olmadığını belirten yakınları, iki kız kardeşi bulunan şehit uzman çavuşun 6 yıllık asker olduğunu söylediler.

Jandarma Uzman Çavuş Murat Gürel, Giresun'un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası Uzundere köyü kırsalında, devriye görevi yapan güvenlik güçlerine 5-6 kişi oldukları tahmin edilen teröristlerce açılan ateş sırasında şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*