Şehit Mustafa Aliyazıcıoğlu toprağa verildi

Şehit Mustafa Aliyazıcıoğlu toprağa verildi.17700
  • Giriş : 06.09.2008 / 14:22:00

Şırnak’ta şehit düşen Mustafa Aliyazıcıoğlu, Trabzon’da 5 bin kişinin katıldığı törenle, son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzman Çavuş Aliyazıcıoğlu'nun Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgunda bekletilen cenazesini alırken, nakil için kullanılan asansör iki kez arıza yaptı. Bunun üzerine şehitin cenazesi, döner merdivenden askerlerce çıkartıldı. 2 çocuk babası Uzman Çavuş Mustafa Aliyazıcıoğlu için İskenderpaşa Cami önünde düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Orhan Eröyge, Belediye Başkan Vekili Kemal Kılıç, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Güder, Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, Jandarma Alay Komutanı Albay Yüksel Sönmez, KTÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen, AKP Milletvekilleri Asım Aykan ve Mustafa Cumur'un yanısıra şehitin yakınları ve 5 bine yakın vatandaş katıldı.

Şehit eşi Asiye Aliyazıcıoğlu ile kızları 7 yaşındaki Ceren ve 12 yaşındaki İrem, babalarının tabutu başına geldiklerinde anne, kızlarını “Ağlamayacağız” diyerek uyardı. Asiye Aliyazıcıoğlu'nun yanına gelerek elini tutan bir asteğmenin de, şehit eşini teselli etmek isterken ağlamaya başladığı gözlendi. Törende şehidin babası Ertuğrul ile annesi Birsen Aliyazıcıoğlu'nun da üzgün oldukları görüldü.

Öğle namazı sonrasında kılınan cenaze namazının ardından konuşan Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Yüksel Sönmez, şehide son görev için biraraya geldiklerini belirterek, “Bir evladımızı daha kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başta kahraman şehidimiz olmak üzere silah arkadaşlarına ve aziz Türk milletine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Kanları yerde kalmayacak” dedi.

Cenaze cami avlusundan çıkartılarak askeri kortej eşliğinde top arabasına konuldu. Bu sırada, 'Kahrolsun PKK', 'Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz', 'İmralı açılsın, Apo asılsın' gibi sloganların atıldı. Cenaze daha sonra alkışlar arasında top arabasından alınarak ambülansa konuldu ve toprağa verilmek üzere Yomra İlçesi İkisu köyüne gönderildi.

Uzman Çavuş Mustafa Aliyazıcıoğlu, dün Şırnak Güneyçam üst bölgesi, Namazdağı mevkinde, yola döşenen mayının patlaması sonucu, emrindeki er İlyas Güzel ile birlikte şehit düşmüştü. Uzman Çavuş Aliyazıcıoğlu, Trabzon 48. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'ndan 6 ay önce Şırnak'a görevli olarak gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*