Şehit oğlunun anısına kitap sergisi açtı

  • Giriş : 02.04.2006 / 00:00:00

Çarşamba Belediyesi'nde memur olarak çalışan Mustafa Altıkatoğlu, 1998 yılında Bitlis'in Tatvan ilçesinde vatani görevini yaparken şehit olan oğlunun anısını yaşatmak için kitap sergisi açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Altıkatoğlu "Bu sergideki kitapları Çarşamba'daki gençlere okuması için bir haftalığına ödünç vereceğiz. Gelecek haftalarda da uygulamaya devam ederek gençlerin kitap masrafı yapmadan değişik kitapları okumasına yardımcı olacağız. Bunu da yaparken biricik oğlum Hakan'ın hatırasını canlı tutacağız" dedi.

Oğlu Hakan'ın güreşte Çarşamba İmam Hatip Lisesi Güreş takımı bünyesinde Karadeniz ve Samsun birinciliklerinin olduğunu dile getiren baba Altıkatoğlu, açılan kitap sergisini imkanları ölçüsünde büyütmeyi ve daha fazla gence ulaşmayı hedeflediğini açıkladı. Hedeflerine ulaşmada okuldaki ve mahalledeki arkadaşlarına da güvendiğini dile getiren Altıkatoğlu, anne ve babalara seslenerek "Geleceğimizi teminatı olan gençlerimize onlar hayattayken sahip çıkalım. Onların arzu ettiğimiz şekilde yetişmesi için önemli olan kitap sevgisini şimdiden tesis edelim. Bunun için de sadece kütüphaneler haftasını değil, hayatın her anını değerlendirelim. Daha sonra dizimizi dövmemek için, keşke dememek için şimdiden onların hayatlarına hayat katalım." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious