Şehit oğlunun anısına Sami Yen'e gitti

Şehit oğlunun anısına Sami Yen'e gitti.13155
  • Giriş : 12.05.2008 / 12:51:00

Şehit annesi, koyu Galatasaraylı olan şehit oğlu Mehmet Yayla için önceki akşam Mecidiyeköy`e gidip şampiyonluk kutlamalarına katıldı. Nuray Anne niçin oradaydı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birinin adı Emine Ermiş. Şehit oğlu Aytaç Ermiş'e Anneler Günü'nde çiçek getirmişti. Sağ olsaydı oğlu Aytaç getirecekti o çiçekleri. Bu kez o getirdi çiçekleri oğlunun mezarına.

Diğer annenin adı ise Nuray Yayla... Şehit oğlu Mehmet Yayla'nın mezarı başındaydı Anneler Günü'nde. İçin için ağlıyordu yıllardır. "Her zaman ağlıyoruz oğul" diyordu. Fakat, Nuray Anne konuşmasında öyle bir cümle kurdu ki; bu ülkedeki Fenerlisi, Trabzonlusu, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, Siirtlisi, Mardinlisi, Sivaslısı, Kayserilisi, Karşıyakasporlusu, Rizelisi, Antalyalısı, Oftaşlısı milyonlarca futbolseverin yüreğini dağladı.

Nuray Anne, onca yaşına rağmen, Galatasaraylı şehit oğlu için 10 Mayıs Cumartesi günü ne yaptığını anlattı. Nuray Anne, o gün koyu bir Galatasaraylı olan şehit oğlu için Ali Sami Yen Stadı'na gitti. Stada giremedi ama önünde, şampiyonluğu kutlayan Galatasaraylılar'ın içinde durdu. Sanki oğlu yaşıyordu da, o da onunla gitmiş orada eğleniyordu... O dakikaları anlattı muhabirimize ve ekledi: "Yoksa benim ne işim var Ali Sami Yen'de oğlum..."

HURRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious