Şehit oğlunun askerliğine talip oldu

Şehit oğlunun askerliğine talip oldu.15525
  • Giriş : 19.10.2008 / 15:54:00

Tunceli'de askeri konvoya ateş sonucu ağır yaralanan ve 5 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybederek şehit olan Jandarma Komando Er Fikret Yükseler'in Adana'daki baba evine ateş düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tunceli-Elazığ kara yolunun Dinar Deresi mevkisinde, 14 Ekim Salı günü, askeri konvoyun geçişi sırasında terör örgütü üyelerince açılan ateşte ağır yaralanan ve Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören er Fikret Yükseler'in şehit olduğu haberi, merkez Yüreğir ilçesinde yaşayan ailesine askeri yetkililer tarafından ulaştırıldı.

Adana İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay İzzet Cural da baba Arif Yükseler, anne Gaden Yükseler ve aile fertlerini ziyaret ederek, başsağlığı dileklerinde bulundu.

-''OĞLUMUN ASKERLİĞİNİ BEN TAMAMLAYIM''-

Kurmay Albay Cural'a sarılarak gözyaşı döken baba Arif Yükseler, ''Komutanım bitirin artık bu terörü. Oğlumun iyileşip dönmesi için dua ederken şehit haberiyle yıkıldık. Oğlumun tezkeresine 4 ay kalmıştı. Onun yerine beni askere götürün, askerliğini ben tamamlayayım'' dedi.

Kurmay Albay Cural ise terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüldüğünü söyledi.

Oğlunun şehit haberi üzerine sinir krizi geçiren anne Gaden Yükseler ise şöyle konuştu:

''Bana başınız sağ olsun demeyin, çok ağır geliyor. Oğlum ödüllü askerdi, Isparta'da dereceler aldı. Terör artık bitirilsin. Teröristlere gereken ders verilsin. Bizim evladımız şehit oldu, başka evlatlar da şehit olmasın. Kimse benim çektiğim acıyı çekmesin. Bu acıyla nasıl yaşarız. Ümitle tezkere alıp evine dönmesini beklediğim kuzum dönemedi.

Tüm Türkiye, gözünüzü açın, evlatlarınızı öldürtmeyin. Terörü içimizden temizleyelim.''

Şehit haberi üzerine Türk Bayraklarıyla donatılan şehidin baba evine taziye ziyaretine gelen vatandaşlar da sık sık slogan atarak terörü lanetledi.

Şehit er Fikret Yükseler'in cenazesinin yarın Adana'da toprağa verilmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*