Şehit olan polis memurunun cenazesi herkesi ağlattı

Şehit olan polis memurunun cenazesi herkesi ağlattı.13469
  • Giriş : 25.01.2008 / 12:44:00

Ahmet Çondul'un cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketi Sakarya'ya gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gaziantep'te dün terör örgütü El Kaide'ye yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Ahmet Çondul'un cenazesi düzenlenen törenin ardından memleketi Sakarya'ya gönderildi.

Şehit polis memuru Ahmet Çondul'un Türk Bayrağına sarılı tabutu, sirenler ve klaksonlar eşliğinde görev yaptığı Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne son kez getirildi.

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Çondul'un öz geçmişinin okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından yaptığı konuşmada, şehit polis memurunun ülkenin huzur ve güvenini sağlamak amacıyla görevini yapmaya çalışırken, Gaziantep'te kamuoyunda sansasyonel olaylara sebebiyet verebilecek eylem hazırlığında olan terör örgütü El Kaide'ye yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada şehit olduğunu hatırlattı.

Üzüntülerinin sonsuz olduğunu, kahraman şehidi kaybetmenin acısını yüreklerinin derinliklerinde hissettiklerini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

''Şehidimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Şehitlerimizin hatırası bizler için bütün hazinelerden daha değerli bir milli servettir. Şehitlerimiz aramızda bütün hatıralarıyla ve uğrunda öldükleri değerlerle yaşamaya devam ettikçe bu devlet, bu millet ve bu vatan sonsuza kadar yaşayacaktır.

Şehidimizin acısını tarif etmenin acısı içindeyim, içimize ateş düştü, yüreğimiz parçalandı, ancak metin olmalıyız, kuvvetli olmalıyız. Sizlerin şehit ailesi olarak gururlu ve mağrur duruşu bu ülkeyi daha da güçlü kılacaktır.''

Konuşması sırasında duygulu anlar yaşayan Yılmaz, şehit polis memuruna son kez seslenerek, ''Aziz şehidim, Ahmet kardeşim gözün arkada kalmasın, senin ailen bizim ailemizdir, çocukların bizim çocuklarımızdır. Ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun, şehidim hakkını helal et, kanın yerde kalmadı ve kalmayacak'' dedi.

Konuşmanın ardından, Gaziantep Müftüsü İsmail Canpolat tarafından dua okundu.

-KÜÇÜK YAĞMUR HERKESİ AĞLATTI-

Törene çocukları 7 yaşındaki oğlu Tunahan ve 1 yaşındaki kızı Yağmur ile katılan şehit polis memurun Ahmet Çondul'un eşi Aysel Çondul, tören boyunca metanetini korudu ve ağlamadı. Bitkin olduğu gözlenen Aysel Çondul, kadın polisler tarafından teskin edildi.

Bu arada olan bitenlerden habersiz bir şekilde etrafı gözleyen ve babasının tabutuna son kez bakan Yağmur Çondul, törene katılanları ağlattı.

Zaman zaman babasının tabutuna bakan 7 yaşındaki Tunahan'a ise babasının meslektaşları polis kepi taktı. Küçük Tunahan, babasının tabutunun cenaze arabasına konulması sırasında da elinde bulunan oyuncak tabancayı bırakmadı.

Tören boyunca metanetini koruyan Aysel Çondul ise eşinin tabutuna cenaze arabasına konulduğu sırada son kez sarılarak, ağladı.

Kadın polisler tarafından teskin edilen Aysel Çondul, meslektaşlarının eşlerine sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit polis memuru Ahmet Çondul'un cenazesi, görev yaptığı Gaziantep Emniyet Müdürlüğündeki törenin ardından, bir süre bando eşliğinde özel harekat şube müdürlüğü personeli ve meslektaşlarının omuzlarına alındı.

Bu sırada çok sayıda polis memuru, vatandaş ile milletvekili Özlem Müftüoğlu gözyaşlarını tutamadı. Törende, duygulu anlar yaşandı.

Şehit polis memurunun cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Sakarya'nın Akyazı ilçesine gönderildi.

Törene, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Fatma Şahin, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü personeli, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious