Şehit olmadan önce anneler gününü kutlamış

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Şırnak'ta teröristlerce şehit edilen Piyade Onbaşı Muhammed Binici, şehit olmadan bir gün önce annesini arayıp, anneler gününü kutlayıp helallik istediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum Mareşal Çakmak Kışlası'nda sabah saatlerinde yapılan cenaze töreninin ardından şehit er Binici'nin cenazesini Tekman'ın Işıklar köyünde çok sayıda vatandaş karşıladı.

Köy mezarlığına defnedilen şehit er Binici için gözyaşları sel oldu. Işıklar köyünün her yanına Türk bayrakları asılırken, cenaze törenine Erzurum Valisi Celalettin Güvenç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İrfan Şahin, Milletvekili Muzaffer Gülyurt, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu'nun yanı sıra köy halkı ve çevre köylerden gelen vatandaşlar katıldı.

Erzurum Müftüsü Ahmet Arslantürk'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verilen piyade Binici'nin yakınları fenalık geçirdi. Tezkeresine 5 ay kala şehit olan Binici'nin cenazesinde vatandaşlar teröre lanet okudu.

Şehit babası Abdurrezzak Binici, duygularını 'vatan sağolsun' diyerek ifade etti. Bu arada Şehit Onbaşı Binici'nin operasyona çıkmadan bir gün önce annesi Nebahat Binici'yi arayarak helallik istediği ve anneler gününü kutladığı öğrenildi. Şehit Er Binici'nin telefonda, askere gitmeden önce birlikte fotoğraf çektirdiği yeğeni Binici'yi çok özlediğini söylediği ifade edildi.

Bu arada Vali Celalettin Güvenç, Baba Abdurrezzak Binici'ye Türk bayrağı hediye ederek evine asmasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious