Şehit onbaşı Şahin mevziden babasını aramış

Şehit onbaşı Şahin mevziden babasını aramış.17028
  • Giriş : 28.04.2008 / 05:56:00
  • Güncelleme : 28.04.2008 / 00:09:59

Şehit piyade onbaşı Hasan Şahin mevziden babasını arayaracak hakkını helal etmesini istemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl'ün Genç ilçesi, Dedebağı köyü yakınlarında terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Piyade Onbaşı Hasan Şahin'in, şehit olmadan bir gün önce babasını cep telefonuyla arayarak, "Baba şu anda mevzideyim teröristler duymasın diye sessiz konuşuyorum, hakkını helal et" dediği öğrenildi.

Keşif ve gözetleme amacıyla Bingöl'ün Genç ilçesi Dedebağı köyü Atmacatepe bölgesine yaya olarak intikal eden güvenlik güçlerine, terör örgütü PKK üyeleri tarafından yakın mesafeden ateş açıldı. Çatışmalarda 1 piyade onbaşı ve 1 piyade er şehit oldu.

Piyade Onbaşı Hasan Şahin'in şehit olduğu haberi, Konya'nın Çumra ilçesine bağlı Apasaracık Köyü'ndeki ailesini yasa boğdu. Askeri yetkililerden oğullarının şehit olduğu haberini alan Şahin ailesi, gözyaşlarına boğuldu.

Kalp rahatsızlığı olan ve baygınlık geçiren baba Durmuş Şahin'e köyde hazır bulunan sağlık görevlileri müdahale ederek, kalp grafiğini çekti. Sakinleştirici iğne vurulan Baba Durmuş Şahin, oğluyla şehit olmadan bir gün önce telefonla görüştüğünü söyledi. Durmuş Şahin, oğlunun, "Baba şu anda mevzideyim, teröristler duymasın diye sessiz konuşuyorum, hakkını helal et" dediğini anlattı.

"Kara gözlü Hasan'ım, ben kimin düğününü yapacağım şimdi?" diye ağıt yakan baba Durmuş Şahin'in, "Kuzum, nasıl dayandın kafirin kurşununa, kurşunu yiyince 'babam' diye bağırdın mı?" sözleri evde bulunan akrabalarını ve komşularını ağlattı.

Oğlunun acı haberi ile sarsılan Anne Ayşe Şahin ise sinir krizine girerek, baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri anne Şahin'e de müdahale ederek, sakinleştirici iğne yaptı.

Terhisine 15 gün kaldığı öğrenilen Piyade Onbaşı Hasan Şahin'in askerlik dönüşü ailesi tarafından evlendirilmesinin planlandığı öğrenildi. Şehit haberini duyan yakınları Hasan Şahin'in baba ocağına koştu. Aile fertleri, Şehit Onbaşı'nın askerden gönderdiği hatıra fotoğraflarını ellerinden düşürmedi. Şehidin evinin önü Türk bayraklarıyla süslendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious