Şehit onbaşı Yaşar Kaya toprağa verildi

Şehit onbaşı Yaşar Kaya toprağa verildi.9516
  • Giriş : 01.09.2008 / 15:11:00

Bingöl'deki çatışmada şehit olan jandarma komando onbaşı Yaşar Kaya'nın cenazesi toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hassa Devlet Hastanesinden alınan şehit Yaşar Kaya'nın cenazesi, askeri kortejle Akbez beldesindeki evine getirildi.

Burada tabuta sarılan anne Zeynep Şahin, baba Hanifi ve abla İlkay Kaya, sinir krizi geçirdi. Aile, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı.

Baba Hanifi Kaya, diğer oğullarını da şehit vermeye hazır olduğunu belirterek, “Gerekirse ben de teröristlerle çatışmaya hazırım. Bir Yaşar ölür, binlerce Yaşar gelir” diye konuştu.

Eşi genç yaşta öldükten sonra ailesi tarafından kocasının kardeşi Hanifi Kaya ile imam nikahı kıydırıldığı belirtilen anne Zeynep Şahin de “Oğlumun kanının yerde kalmayacağına inanıyorum. Ağlamayacağım. Teröristleri sevindirmeyeceğim. Vatan sağ olsun” dedi.

Cenaze, daha sonra, Merkez Camisi'ne götürüldü.

Buradaki törene Vali Nusret Miroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin, AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Abdülhadi Kahya ve Fevzi Şanverdi, MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Recep Orhan Bakırcı, Hatay Emniyet Müdürü Osman Çapalı, Hassa Kaymakamı Yusuf Üstün ve Belediye Başkanı Selahattin Kocaman ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu'nun namaz kıldırmasının ardından cenaze, Kılıçdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze mezarlığa götürülürken vatandaşlar, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz” diye slogan attı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*