Şehit pilot Koçyiğit son yolculuğuna uğurlandı

Şehit pilot Koçyiğit son yolculuğuna uğurlandı.8166
  • Giriş : 09.03.2009 / 15:37:00

Kayseri'nin Sarız ilçesi Küçükkabaktepe yakınlarında düşen askeri helikopterde şehit olan Kara Pilot Üsteğmen Volkan Koçyiğit'in cenazesi, İzmir'de düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Üsteğmen Koçyiğit için, Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene katılan Şehit Üsteğmenin eşi Seyran Koçyiğit, annesi Gönül ve babası Yusuf Koçyiğit'in sürekli gözyaşı döktükleri görüldü. Şehit üsteğmenin 3 yaşındaki oğlu Tuna'nın cami bahçesinden topladığı bir demet çiçeği annesine vermesi, törene katılanları duygulandırdı.

Törene katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Korgeneral Erdal Bucak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehit üsteğmenin ailesine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Şehit Üsteğmen için cenaze namazı kılınırken eşi Seyran Koçyiğit en ön safta yer aldı, ancak cenaze namazını kılmadı. Cenaze namazının ardından askeri tören geçişi sırasında, şehit Üsteğmen Volkan Koçyiğit'in kız kardeşi Şule Koçyiğit'in sinir krizi geçirdiği görüldü. Bu arada babasının şehit düştüğünün farkında olmayan Tuna, tören geçişi sırasında elindeki çiçekle çevredekilere gülümseyerek yürüdü. Daha sonra annesi Seyran Koçyiğit, kucağına aldığı oğlu Tuna'ya, ''Baban gökyüzüne gitti, orada meleklerle birlikte'' dedi.

Askeri tören geçişinin ardından, şehit Üsteğmen Koçyiğit'in cenazesi, toprağa verilmek üzere Kadifekale Şehitliği'ne götürüldü.

Malatya'dan havalandıktan sonra Kayseri'nin Sarız ilçesi Küçükkabaktepe yakınlarında önceki gün düşen askeri helikopterde bulunan Kara Pilot Üsteğmenler Volkan Koçyiğit ile Faik Şimşek şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*