Şehit Pilota hüzünlü tören

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Manisa'da eğitim uçuşu sırasında düşen T-37 tipi askeri uçakta şehit olan Pilot Teğmen Barış Çakır, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şehit pilotun annesi, babası ve kardeşi, tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.Şehit Pilot Teğmen Barış Çakır'ın naaşı, Ataköy 5. Kısım Camii'ne getirildi. Buradaki cenaze törenine; İstanbul Valisi Muammer Güler, Hark Akademileri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Abidin Ünal, 2. Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Akın Öztürk, 15. Füze Üs Komutanı Tuğgeneral Haluk Terzi, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve Çakır'ın silah arkadaşları, annesi Hatun Çakır, babası Yücel Çakır ve kardeşi Cihan Çakır ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cenaze namazından önce anne Hatun Çakır ile baba Yücel Çakır, taziyeleri kabul etti. Şehit pilotun annesi, babası ve kardeşi, tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Barış Çakır'ın naaşı top aracına kondu. Yürüyüş korteji oluşturularak camiden alınan Çakır'ın cenazesi, Edirnekapı Hava Şehitliği'ne defnedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious